HTC Vive Flow می خواهد عینک واقعیت مجازی نسل بعدی شما باشد


HTC Vive Flow

راسل هالی / CNET

شش سال از معرفی اولین هدست VR توسط HTC می گذرد. اما آخرین محصول این شرکت ، Vive Flow ، از رویکرد کاملاً کاملی استفاده می کند. عینک های VR متصل به تلفن ، که اواخر امسال با قیمت 500 دلار عرضه می شوند ، می توانند تنظیمات نسخه خود را انجام دهند. این بدان معناست که اگر محدوده تنظیم نسخه Flow مناسب چشم شما باشد ، نیازی به استفاده از عینک ندارید. و برای یکی از ما این کار را کرد: در نهایت ، ما می توانیم عینک خود را دور بیندازیم.

HTC دوست دارد ما Vive Flow را هدست واقعیت مجازی نگوییم. در صورت درخواست ، این شرکت به شما می گوید که این عینک های هوشمند هستند که به گونه ای طراحی شده اند که شما را به هر جایی می رسانند و می توانند در مواقعی که به لحظه ای واقعیت نیاز دارید استفاده شوند. اما آنها البته عینک نیستند. شما نمی توانید از طریق دامنه با ذره بین مشاهده کنید مگر اینکه دوربین را از طریق آن فعال کنید هدست واقعیت مجازی دیگربه

Vive Flow نشانگر بازگشت گوشی است VR، قلمرو اخیراً احساس رها شدن کرد، اما بر اساس آنچه کوالکام دارد قابل بازیابی است نشان می دهد که در 5G وارد خواهد شد از تولید کنندگان مختلف. Flow شبیه هدست هایی است که از آن نوع تلفن استفاده می کند ، اما می تواند مکانی برای ایده های پیشرفته باشد.

هر دو طرف تا می شوند تا Vive Flow جمع و جور شود. آنها را همانطور که از عینک دیگر استفاده می کنید ، بدون نیاز به کمربند یا بند ، استفاده می کنید. آنها جمع می شوند و داخل یک کیف دستی قرار می گیرند که می توانید به راحتی آنها را در یک کوله پشتی یا یک کیف دستی کوچک قرار دهید. آنها نیاز به باتری دارند که شامل نمی شود: درگاه USB-C در کنار آن به شما امکان می دهد به باتری مورد نیاز برای روشن کردن شیشه متصل شوید.

برخلاف هدست VR به تنهایی Oculus Quest 2 یا تمرکز زنده 3، این عینک ها به تلفن متصل هستند و برای راه اندازی برنامه و تجربه به آن نیاز دارند. آنها را می توان از طریق USB-C متصل کرد یا محتوا را می توان به صورت بی سیم از طریق اتصال محلی پخش کرد.

اما یکی از وحشیانه ترین ویژگی های آن ، فناوری دیوپتر تنظیم شده با نسخه است. وقتی روی صورت خود عینک Vive Flow دارید ، از صفر تا 6 درجه روی لنز یک روکش وجود دارد. این شماره گیرهای دیوپتری با نسخه شما مطابقت دارد ، به این معنی که دیگر نیازی به استفاده از لنزهای جداگانه ندارید یا سعی می کنید تا زمانی که نسخه شما در این محدوده است ، از عینک خود روی هدست استفاده کنید. شما می توانید این هدست را با پنج نسخه متفاوت برای پنج نفر ارسال کنید ، و تنظیمات جزئی باعث می شود که صفحه نمایش برای همه آنها کاملاً واضح به نظر برسد. اما این لیوان ها فقط تا نسخه 6 کار می کنند. از طرفی شما بدشانس هستید. عینک ها فاصله بین جفت شده (ویژگی مشترک دیگر هدست های VR و غیره) را تنظیم نمی کنند ، بنابراین اگر چشمان شما نزدیک یا دورتر از حد متوسط ​​باشد ، ممکن است در استفاده بعدی احساس درد چشم کنید.

زاویه دید 100 درجه و صفحه نمایش با وضوح 3.2K در 75 هرتز ، مانند هر هدست VR دیگر ، با رابط کاربری Viveport HTC کار می کند و در هنگام راه اندازی با حدود 50 برنامه کار می کند. اما هیچ کنترل کننده ای در Vive Flow وجود ندارد و ردیابی دستی را سرکوب نمی کند. در عوض ، Flow از تلفن شما برای راهنمایی شما استفاده می کند. به طور خاص ، محدوده دقیق تلفن های Android سازگار ، زیرا در حال حاضر هیچ رابط کاربری iOS وجود ندارد. Dan O’Brien ، رهبر HTC Vive America تأیید نکرد که این چیپست در جریان است ، اما ممکن است تراشه Qualcomm Snapdragon XR2 مشابه Quest 2 و Vive Focus 3 نداشته باشد. هدست از بسیاری جهات شبیه نمونه دیگری از این ژانر است عینک های هوشمند مجهز به گوشی های هوشمند کوالکام وعده داده است بیش از نیم سال.

HTC Vive Flow

راسل هالی / CNET

آزمایش دستی دستی: VR به تلفن متصل می شود و دوباره به آن متصل می شود

برنامه Vive روی گوشی به هدست متصل می شود و تلفن را به نشانگر لیزری یا کنترلر سه درجه ای مستقل مانند هدست VR قبلی مانند Oculus Go و Google Daydream View تبدیل می کند. برخی از نمونه های تلفن را می توان در حالت VR مشاهده کرد: مجموعه ای از دکمه های فشاری روی صفحه وجود دارد ، به عنوان مثال. برای انتخاب برخی از آنها می توانید به تلفن خود اشاره کرده و روی بالای صفحه ضربه بزنید. در حالی که هدست 6DoF (که به شما امکان می دهد مانند سایر هدست های VR با استفاده از دوربین روی صفحه حرکت کرده و به سمت آب متمایل شوید) شما را تشویق می کند تا در محدوده ایمنی که قبلاً دیده نشده اید بایستید و راه بروید ، کنترل کننده همیشه در جلو شناور است از تو. مهم نیست که کجا تلفن خود را با معشوق خود گرفته اید.

راسل هالی از CNET سخت افزار خود را در نیویورک آزمایش می کند. برخی از برنامه ها وجود دارند که ورزش را نشان می دهند: ذهن آگاهی از Tripp و یک بازی سرگرم کننده به نام Space Slurpies از Starcade Arcade. این هدست همچنین می تواند چیزی را از صفحه تلفن شما دور کند ، عینک را به نمایشگر دوم برای فیلم ، مرور ، برنامه های ایمیل یا برنامه ها تبدیل کند ، درست مانند سایر موارد. عینک دو بعدیبه هدست جریان می تواند با Miracast سیگنال ها را به تلویزیون های اطراف منتقل کند.

اگر می خواهید بدون برداشتن هدفون جهان اطراف خود را مشاهده کنید ، دوربین دوگانه روی آب می تواند حالت ترانزیت را دقیقاً مانند Oculus Quest 2 فعال کرده و تصویر خاکستری جهان را با آنچه با Oculus دریافت می کنید متفاوت نشان دهد. جستجو 2. ممکن است به این ویژگی متقاطع احتیاج داشته باشید ، زیرا Vive Flow به شما اجازه نمی دهد مرزهای منطقه بازی خود را ترسیم کنید. ورودی می تواند به طور خودکار یک محدوده 6 پا و 10 فوت را از داخل واحد هد ایجاد کند ، اما ممکن است با فضای خانه شما سازگار نباشد. اگر قصد دارید از Vive Flow برای شرکت در جلسات آینده در برنامه کنفرانس Vive Sync استفاده کنید ، فضای بیشتری خواهید داشت تا بتوانید با خیال راحت همه جنبه های جلسه را بدون هیچ گونه آشفتگی مشاهده کنید.

HTC Vive Flow

راسل هالی / CNET

گام بعدی: یک سکوی پرتاب احتمالی برای جایی که عینک 5G متصل به تلفن در حال حرکت است.

به گفته اوبراین ، بازگشت Flow به عینک های مصرفی HTC به اتصال تلفن آنها نیز متصل است. برخلاف دیگر محصولات VR این شرکت ، Flow یک لوازم جانبی تلفن همراه است. در حال حاضر ، نیازی نیست که عینک همه کارها را در حالت VR کامل انجام دهد ، و شاید کنترل آن آسان نباشد. اما اوبراین اشاره کرد که لوازم جانبی Flow ممکن است بعداً ، احتمالاً سال گذشته عرضه شوند. این که آیا آنها کنترل کننده های کوچک هستند یا گروه های پوشیدنی هنوز وجود دارند. بسیاری از شرکت ها در تلاش هستند تا در حال حاضر حداکثر استفاده را از دستگاه های کوچک قابل حمل خود داشته باشند ، از عینک های هوشمند اولیه گرفته تا هدست های AR متمرکز بر توسعه دهندگان. به نظر می رسد گردش Vive ایده متفاوتی است و به تدریج VR را به یک مدل عینک تبدیل می کند. اوبراین گفت: “ما همه در تلاش برای حل اختلافات هستیم و هر دو بازار را به روش های مختلف آزمایش می کنیم.” “با رشد بازار ، در نهایت همه ما از این عینک استفاده خواهیم کرد و آنها بلندگوهای کوچکی خواهند داشت و آنها را به اتصال USB خود وصل می کنیم و شیشه ها بسته به محیط ، تجربه AR یا تجربه ، تغییر می کنند. تجربه VR. ”

اوبراین درباره آینده صحبت می کند ، اما در اینجا و اکنون Vive Flow قصد دارد با حاملان سراسر جهان کار کند و احتمالاً یک نمونه اولیه هدست برای آزمایش برنامه ها و محتواهای VR مجهز به 5G است. به نظر می رسد ، هجوم ، مانند یک پا برای ورود نام تجاری HTC Vive به تجارت موبایل.

همچنین به نظر می رسد که یک حرکت واضح برای در نهایت ادغام عینک Flow با یک ردیاب تمرین است. مراقبه و پاسخ های بیولوژیکی با طبیعت هماهنگ است. برخی از دستگاه های پیشرفته VR مانند HP Omnicept بررسی میزان ضربان قلب در هدست VR ؛ Oculus Quest Pro می تواند سنسورهای بیشتری اضافه کند ، در حالی که برنامه VR کار می کند معجزه ها با اپل واچ جفت شده است. اگر هدف Flow واقعاً یک وسیله مراقبتی برای مراقبت با مانیتور حرکتی باشد ، منطقی است که در آینده تغییرات ضربان قلب را از طریق ساعت دوگانه نشان دهیم.

“اگر ردیاب مچ دارید که وضعیت آرنج شما را دنبال می کند ، موقعیت مچ دست شماست [with accelerometer]اوبراین می گوید ، این اکسیژن ، قلب شما و همه چیزهای دیگر را که می تواند به محصول بگوید در حال انجام کار است ، ردیابی می کند.

Vive Flow اکنون به تنهایی و بدون هیچ گونه افزودنی می ایستد. ایده های بسیار خوبی در اینجا وجود دارد ، اما این هدست برای چه کسانی مناسب است؟ MyndVR ، شرکتی که تجربه و آمادگی روانی را برای مخاطبان مسن ارائه می دهد ، بخشی از برنامه راه اندازی خواهد بود. غلاف ها و دستبندهای کوچکتر روی نوار سر نیز می توانند استفاده طولانی مدت از آن را برای افراد راحت تر کنند. با این وجود ، رابط پیش انتشار من سعی می کردم چیزی باشد که کاربران VR بخواهند بدون ناامیدی به تنهایی درک کنند. در حالی که قابلیت های Flow به خوبی با تلفن شما کار می کند ، اما این کل احساس می شود که می تواند از یک کنترلر جداگانه سود ببرد.

قیمت HTC Vive Flow از 499 دلار شروع می شود: ارزانتر از هدست مستقل HTC Vive Focus 3 ، اما شما هنوز باید یک باتری جداگانه 10000 میلی آمپر ساعتی از HTC بخرید یا خودتان آن را بدهید و Vive Flow را به عنوان فروش جداگانه ایمن نگه دارید مگر اینکه از 14 اکتبر از پیش سفارشات استفاده می کنید. مانند فیس بوک 300 دلار قصه های ری بن عینک آفتابی (که با این حال ، به عنوان عینک آفتابی کار می کند). HTC Vive Flow در قالب پیش از راه اندازی که به آن پرداخته ایم ، مجموعه ای باور نکردنی از ایده های عالی است که برای جمع آوری آن نیاز به رابط کاربری دارد. تا زمانی که مدل خرده فروشی برای بررسی آماده شود ، امیدوارم این امر تغییر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *