WC/ قطر ۰ – ۲ اکوادور/ شکست میزبان در بازی افتتاحیه


اکوادور با ۲ گل کاپیتان خود از سد قطر گذشت تا آنابیس اولین میزبان تاریخ جام جهانی باشد که در دیدار افتتاحیه شکست خورده است.

به گزارش ایرنا، تیم های قطر و اکوادور از ساعت ۱۹:۳۰ در هفته اول مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه البیت به مصاف یکدیگر رفتند. جام جهانی.

ترکیب اصلی تیم ملی قطر: سعد الشیب، بوعلم هوکی، بسام هشام راوی، عبدالکریم حسن، پدرو میگل، عبدالعزیز حاتم، حسن الحیدوس، کریم بودیاف، اکرم عفیف، معز علی و هومان احمد.

سرمربی قطر: فلیکس سانچز

ترکیب اصلی تیم ملی اکوادور: هرنان گالیندز، فلیکس تورس، پیرو هینکاپیا، پروویس استوپینیان، آنجلو پرسیادو، روماریو ایبارا، گونزالو پلاتا، یاکسون مندز، مویسس کایسیدو، مایکل استرادا و انر والنسیا.

مربی اکوادور: گونزالو آلفارو

تیم داوری: دانیله اورساتو (ایتالیا)، چیرو کربن (ایتالیا)، الساندرو جیلاتینی (ایتالیا)، استفان کواچ (رومانی).

میزبان در ۲ دقیقه ابتدایی بازی را هجومی آغاز کرد اما خیلی زود زردپوشان بازی را در دست گرفتند و در دقیقه سوم با اشتباه سعد الشیب دروازه بان باتجربه قطر که از زمین خارج شد، گل اول را به ثمر رساندند. . گل اما لحظاتی بعد این گل باعث مردود شدن آفساید بازیکن اکوادوری شد.

با این حال حملات شاگردان آلفارو ادامه داشت و گل اول در دقیقه ۱۶ به ثمر رسید. انر والنسیا مهاجم و کاپیتان اکوادور یک پنالتی به سعد الشیب داد و سپس به راحتی اولین گل جام جهانی بیست و دوم را بر خلاف جهت دروازه بان به ثمر رساند و با ثبت چهارمین گل تاریخ جام جهانی، او را به ثمر رساند. بهترین گلزن تیم ملی کشورش در تمام ادوار شد.این مسابقات شد

عملکرد ضعیف شاگردان فلیکس سانچز ادامه داشت. آنها تحت تاثیر جو بازی و تیم حریف قرار گرفتند و این کارشان را سخت کرد. آنجلو پرسیادو، مدافع راست اکوادور، بار دیگر با یک پاس فوق العاده به داخل محوطه جریمه ضربه ای به والنسیا زد. مهاجم ۳۲ ساله سه رنگ این بار با ضربه سر هنرمندانه توپ را به گوشه دروازه شیب فرستاد و فاصله را دو برابر کرد.

با این گل، والنسیا پس از میروسلاو کلوزه، پائولو ونکاپ، نیمار و دنیس چریشف پنجمین بازیکنی شد که در بازی های آغازین قرن بیست و یکم موفق به دبل شده است.

بازی خشن قطری ها سه کارت زرد گرفت و والنسیا مصدوم شد. البته ستاره بازی به زمین برگشته است. معزعلی در لحظات پایانی توانست با ضربه سر فاصله را کم کند اما در این مرحله نتوانست نمایش خوبی از خود به نمایش بگذارد. این دیدار در نیمه اول با همان ۲ گل به پایان رسید.

در قسمت دوم هیچ چیز جدید یا عجیبی ندیدیم. باز هم اکوادور صاحب توپ و میدان شد. آنها می توانستند گل سوم را هم به ثمر برسانند اما اولین واکنش خوب این دیدار را سعد الشیب نشان داد تا تیم میزبان در دقیقه ۵۵ گل سوم را به ثمر نرساند.

اکوادور به کنترل بازی ادامه داد. در سمت مقابل قطر فرصتی برای رسیدن به دروازه نماینده آمریکای جنوبی نداشت و همین امر باعث شد تا در نیمه دوم شاهد بازی کسل کننده ای باشیم. تغییراتی که دو سرمربی انجام دادند تغییر چندانی در روند بازی نداشت.

مهم ترین اتفاق این نیمه مصدومیت طولانی مدت انر والنسیا و خروج او از زمین در دقیقه ۷۶ بود. او با تشویق شدید هواداران زمین را ترک کرد و باید دید میزان مصدومیت او چقدر است.

این دیدار در نهایت با همان ۲ گل نیمه اول به سود اکوادور به پایان رسید تا در افتتاحیه شاهد شکست اولین میزبان تاریخ جام های جهانی باشیم. قطر همچنین دومین تیم عربی پس از عربستان سعودی بود که در اولین بازی خود شکست خورد. عربستان چهار سال پیش با پنج گل مغلوب روسیه شد. اکوادور اولین تیم از منطقه آمریکای جنوبی به جز برزیل بود که در بازی افتتاحیه پیروز شد. آنها با این پیروزی موقتاً در گروه اول به مقام اول رسیدند و باید منتظر نتیجه درگیری هلند و سنگال باشند. این دیدار از ساعت ۱۹:۳۰ فردا (دوشنبه) برگزار می شود.