EQS 580; ماهی کشویی مرسدس بنز و کیفیتی مثال زدنی در صنعت خودرو (+عکس)


عصر ایران استمرسدس بنز معرفی مدل ۲۰۲۳ شاسی بلند خانواده جدید خود EQS با نام EQ 580 است او مجدداً بر مهاجرت کامل خود به پلتفرم فنی جدید و طراحی محصولات آینده نگر تأکید ویژه داشت.

مرسدس بنز SUV EQS 580 از دیدگاه طراحی در یکی از بررسی های مجله کار و راننده(آغاز فعالیت در سال ۱۹۵۵) با ماهی لغزنده یا قطره فلز جیوه مقایسه شد که البته کاملاً درست به نظر می رسد زیرا در بیشتر قسمت های بدن تخم مرغی شکل است و خطوط تیز و تیز وجود ندارد. در آن اما یک زاویه خاص.تولید

EQS 580;  ماهی کشویی مرسدس بنز و کیفیتی مثال زدنی در صنعت خودرو (+عکس)

به عنوان یک SUV الکتریکی مرسدس بنز، EQ است ۵۸۰ مجهز به دو موتور الکتریکی با خروجی ترکیبی ۵۳۶ اسب بخار و ۶۳۳ پوند فوت گشتاور است. انرژی مورد نیاز موتور توسط یک باتری لیتیوم یون بسیار قدرتمند ۱۰۸.۴ کیلووات ساعت تامین می شود.

با توجه به وجود دو موتور الکتریکی و قرار دادن یک موتور برای هر محور، سیستم چهارچرخ محرک انحصاری مرسدس بنز ۴Matic نیز فعال است.

سرعت این خودرو از حالت سکون در ۴.۵ ثانیه به ۹۶ کیلومتر در ساعت می رسد. حداکثر سرعت نیز برابر با ۲۰۹ کیلومتر در ساعت است.

این باتری از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می کند تا با شارژر DC در عرض ۳۱ دقیقه به ۱۰ تا ۸۰ درصد ظرفیت برسد. قیمت پایه این خودرو برای بازار آمریکا ۱۲۷۰۰۰ دلار است اما در مثالی که تصاویر آن برای این مطلب استفاده شده است به دلیل وجود آپشن قیمت رقم ۱۴۰۰۰۰ دلار را نشان می دهد.

EQS 580 SUV

EQS 580 با وزن ۲۸۲۵ کیلوگرم روی چرخ های آلومینیومی ۲۱ اینچی قرار می گیرد و سیستم تعلیق هوشمند مرسدس سواری نرم و رویایی را تضمین می کند.

فضای داخلی کابین مطابق با استانداردهای امروزی مرسدس بنز طراحی شده است، به طوری که در کنسول جلوی اصلی شاهد وجود یک ساختار ابرصفحه نمایش هستیم که شامل صفحه نمایش ۱۷.۷ اینچی برای تنظیمات سیستم سرگرمی، نمایشگر ۱۲.۳ اینچی برای اطلاعات مسافت پیموده شده است. ، که تحت یک چارچوب یکپارچه هستند. البته لازم به ذکر است که در اینجا می توان هایپراسکرین را به صورت آپشن سفارش داد.