3 مشکلات رایج فر و راه حل آنها


در هسته اصلی آنها ، فر یک ماشین معمولی است مانند هر چیز لوازم الکتریکی با این حال ، اغلب استفاده می شود ، همه چیز می تواند اشتباه باشد و انجام می شود. تفاوتها با گذشت زمان شل شده و ساییده می شوند و برخی از آنها به راحتی قابل تعمیر یا تعویض هستند.

قبل از اینکه به این نتیجه برسید که زمان آن فرا رسیده است که خدمات گران قیمت فراخوانده یا پیری خود را جایگزین کنید. فر، مطمئن شوید که با یکی از سه مشکل اجاق گاز با راه حل های ساده ساده که خودتان می توانید انجام دهید مواجه نشوید.

بیشتر بخوانید: سرخ کردن هوا در مقابل پخت: بهترین روش پخت چیست؟

مشکل: گرم نمی شود

electroluxelectricoven-4.jpg

کریس مونرو / CNET

کوره ای که اصلا گرم نمی شود ، واقعاً یک مشکل بزرگ است. اما یک دلیل بسیار ساده وجود دارد که چرا این اتفاق می افتد.

دلیل: اگر تو داری اجاق گاز د به هیچ وجه گرم نمی شود ، ممکن است احتراق کننده اشتباه باشد.

ویرایش کنید: برای تشخیص مشکل خط لوله گاز جدی نیست ، می توانید یکی از اجاق های روی اجاق گاز را آزمایش کنید تا ببینید آیا گاز می گیرد یا نه و در حال سوختن است. وقتی درجه حرارت را در اجاق گاز تنظیم می کنید ، باید یک کلیک ضعیف و به دنبال آن یک صدای معمولی را بشنوید. وای گاز زنگ خورد. اگر گاز را نمی شنوید و روی دکمه توقف کلیک کنید ، اجاق گاز را خاموش کنید و به فکر تعویض بمب باشید. این فرآیند بسته به مدل فر متفاوت است ، اما معمولاً فقط نیاز به قطع سطح قدرت ، برداشتن پیچ ها ، قطع سیم های سریع رها ، اتصال فر و روشن و خاموش کردن همه چیز دارد.

دلیل: اگر اجاق برقی دارید ، مانند اجاق گاز ، عنصر گرمایش می تواند به مرور خراب یا فرسوده شود. اگر عنصر گرمایش قرمز روشن باشد ، معمولاً با بازرسی بصری تشخیص داده می شود.

ویرایش کنید: اگر قطعه کاملاً روشن نشده یا اصلاً نوری ندارد ، زمان تعویض یکی یا هر دو فرا رسیده است. این کار را می توان به تنهایی در عرض چند دقیقه انجام داد و قسمت های مناسب را با پیچ گوشتی یا مهره تعویض کرد. مهار سیم کشی را جدا کنید ، هر گونه روکش را جدا کنید ، پیچ هایی را که عنصر گرمایش را نگه داشته اند بردارید ، عنصر گرمایش را تعویض کرده و روکش ها و پیچ ها را به حالت اولیه بازگردانید.

بیشتر بخوانید: این کوره فناوری های آشپزی جایگزین را روشن می کند

مشکل: تا دمای مناسب گرم نمی شود

frigidairegalleryovenproductphotos-4.jpg

کریس مونرو / CNET

اگر متوجه شدید که زمان پخت غذا بیش از حد لازم است یا از فر خیلی داغ خارج نمی شود ، ممکن است فر شما به دمای دلخواه نرسد. چند دلیل مختلف وجود دارد که ممکن است این اتفاق بیفتد.

دلیل: اگر سنسور درجه حرارت داخل فر آنطور که باید کار نمی کند ، ممکن است باعث شود تا فر تا دمای مناسب گرم نشود. این می تواند ناشی از خرابی سنسور دما یا سنسور دما باشد که دیوار کوره را لمس می کند.

ویرایش کنید: مطمئن شوید که سنسور دما به دیواره داخلی دست نزند ، زیرا این امر بر توانایی آن در اندازه گیری دقیق دمای داخلی فر تأثیر می گذارد. اگر بله ، آن را طوری قرار دهید که با دیوار تماس پیدا نکند. اگر به درستی گرم نمی شود ، می توانید از اهم متر برای آزمایش عملکرد سنسور استفاده کنید. مقاومت سنسور با دمای داخلی فر باید بیشتر باشد. مانند هر عنصر گرمایش یا اجاق گاز ، تعویض سنسور دما یک راه حل سریع و آسان است که می توانید خودتان انجام دهید.

دلیل: اگر در دمای مناسب گرم نمی شود و عنصر گرمایش ، سنسور گاز و سنسور دما را بررسی یا تعویض کرده اید ، ممکن است نیاز به کالیبراسیون داشته باشد.

ویرایش کنید: برای آزمایش صحت اجاق گاز ، تنها چیزی که نیاز دارید یک دماسنج فر است که می توانید تنها با 6 دلار (4.81 پوند یا 7.94 دلار استرالیا) یکی را انتخاب کنید. فر را با دمای 350 درجه فارنهایت (67.67 درجه سانتیگراد) گرم کنید و بعد از 20 دقیقه و هر 20 تا 20 دقیقه یک ساعت و نیم تا 2 ساعت بعد دما را بخوانید. مجموع خواندن دما را بر تعداد قرائت هایی که استفاده می کنید تقسیم کنید تا ببینید که میانگین آن نزدیک به 350 فارنهایت (176.67 درجه سانتیگراد) است. از آنجا ، باید بدانید چه نوع است شما باید دمای فر را تنظیم کنیدبه

مشکل: با هم نمی پزند

howwetestovenshwto-4158.jpg

کالین وست مک دونالد / CNET

اگر نان درست می کنید و متوجه می شوید که برخی از قسمت ها بیشتر از قسمت های دیگر کباب می شوند ، اجاق گاز شما نیز خوب نمی پزد. برای تایید آن فر غذا را به طور یکنواخت نمی پزد، همچنین می توانید پخت کیک یا مرغ کبابی را امتحان کنید.

دلیل: درست مانند فر که اصلاً گرم نمی شود یا تا دمای مناسب گرم نمی شود ، اولین چیزی که باید بررسی کنید عنصر گرمایش و سنسور دما است.

ویرایش کنید: حرارت فر را روشن کرده و یک آزمایش بصری سریع انجام دهید تا ببینید آیا عنصر گرمکن با قرمز کامل قرمز شده است یا خیر و بررسی کنید که مقاومت سنسور دما با دمای فر افزایش یابد. اگر چیزی آنطور که باید کار نمی کند ، آن را تعویض کنید.

دلیل: برخی از کوره ها آشپزی متفاوتی دارند و شما ممکن است فقط بخواهید یاد بگیرید چگونه می پزد. با این حال ، اجاق گاز شما که به طور یکنواخت نمی پزد ، ممکن است مربوط به موقعیت قفسه ها یا وسایل آشپزخانه ای باشد که استفاده می کنید.

ویرایش کنیدبه عنوان مثال: سینی پخت ، باید منعکس کننده باشد. اگر با گذشت زمان تغییر رنگ دادند ، سعی کنید ساختمان را با یک تمیز کننده عمیق بردارید یا به طور کلی آنها را جایگزین کنید. همچنین نحوه پختن فر را مشاهده کنید و نحوه پختن با فر را تنظیم کنید ، مانند گرم شدن هنگام پخت یا تنظیم ارتفاع قفسه ها برای ظروف خاص.

نکات اضافی آشپزخانه برای شما

اولین بار در 6 آوریل 2017 ، ساعت 6 عصر EST منتشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *