کشتی آزاد نوجوانان جهان تیم ایران با کسب ۱ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز کار خود را انجام داد.


به گزارش وانانیوز،

مسابقات کشتی آزاد نوجوانان جهان روزهای ۷ تا ۹ مردادماه در شهر رم ایتالیا برگزار شد و در پایان تیم ایران در وزن ۶۰ کیلوگرم ابراهیم الهی، وزن ۵۱ کیلوگرم محمدرضا اسدی و ۸۰ کیلوگرم رضا سلیمانیان را شکست داد. . مدال نقره وزن ۴۸ کیلوگرم و عرفان علیزاده مدال برنز وزن ۹۲ کیلوگرم را کسب کردند.

در رده بندی تیمی آمریکا با ۱۹۰ امتیاز اول، هند و آذربایجان با ۱۲۶ و ۱۲۲ امتیاز دوم و سوم شدند و تیم ایران با ۱۱۷ امتیاز چهارم شد.

در وزن ۴۵ کیلوگرم امیرمحمد نوازی در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر ریکاردو بونانو از ایتالیا را مغلوب کرد و ضربه فنی کرد و در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی عظیم آشیرگولف از ترکمنستان با نتیجه یک بر صفر پیروز شد. ۱۲-۱ و به نیمه نهایی راه یافت. نوازی در دیدار نیمه نهایی با نتیجه ۸ بر ۲ مغلوب دومینیک مونارتو از آمریکا شد و راهی رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل آرمان هاروتووینان از ارمنستان با نتیجه ۲ بر صفر و پنالتی فنی شکست خورد و در رده پنجم ایستاد.

در وزن ۴۸ کیلوگرم عرشیا حدادی در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر عظیم عبدیکالیکوف از قرقیزستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل کریستین کاستیو آمریکایی با نتیجه ۸ بر ۶ شکست خورد و با توجه به حضور حریف خود در دیدار پایانی به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه باید مقابل اوزگور جاگلیان از ترکیه با نتیجه ۱۳ بر یک پیروز می شد و در رده بندی قرار گرفت. حدادی در این دیدار رسول گالبورایف از فرانسه را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۵۱ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، محمدرضا اسدی در دور دوم دانیل کارتیف از مولداوی را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی بایامن کریمبکوف از قرقیزستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. اسدی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد المان آقاف از آذربایجان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب لوک لیلدال از آمریکا شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، امیرمهدی نجاتی زاده در دور دوم مقابل هوسان بای عثمان اف از ازبکستان با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در یک چهارم. در مرحله نهایی از رقابت ها انصراف داد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم ابراهیم الهی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر کایگه براون از نیوزلند را شکست داد. وی در دور بعد مقابل عبدالله توپراک از ترکیه با نتیجه ۷ بر ۲ به برتری رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر آقاقاسیموف از آذربایجان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. او در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۴ از نیکیل پیلاناژیلا از هند گذشت و راهی فینال شد. الهی در دیدار پایانی با نتیجه ۵ بر ۴ از سد بلال شریپ اولو از قرقیزستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم محمدمهدی میمیوند در دور نخست مقابل الیاس عیسی اف از آذربایجان با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی راهی گروه بازنده شد. وی در این گروه با نتیجه ۱۲ بر ۲ آلپ بگانجوف از ترکمنستان را شکست داد اما در دور بعد مقابل آیکین بولاتولی از قزاقستان با نتیجه ۹ بر ۸ شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۱ کیلوگرم یونس شفیعی از ایران در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۴ از سد بارتولومئو نواکوفسکی از لهستان گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر ۳ مغلوب ناریندر از هند شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد حذف شد.

در وزن تا ۸۰، رضا سلیمیان در دور نخست مقابل زکری دی رایدر از آمریکا با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر ۳ از اسلاوی استامنوف از بلغارستان گذشت. سلیمانیان در مرحله یک چهارم نهایی مقابل اصحاب کاجیف از قزاقستان با نتیجه ۶ بر ۳ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل محمدامین عبدالعیف از تاجیکستان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و به فینال راه یافت. سلیمانیان در دیدار پایانی مقابل مور ساچین از هند با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم عرفان علیزاده در دور نخست کانازاوا از ژاپن را با نتیجه ۸ بر یک شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۲ از سد روان موسائف از آذربایجان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل موسی آرسونکایف از مجارستان با نتیجه ۷ بر ۴ شکست خورد و به دیدار رده بندی راه یافت. علیزاده در دیدار رده بندی مقابل وارویان خوانسیان از ارمنستان با نتیجه ۹ بر صفر و برتری فنی پیروز شد و مدال برنز را از آن خود کرد.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، محمدرضا لطفی در دور دوم مقابل علیخان کوساینوف از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۲ پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی رالفس لوکینز از لتونی را با نتیجه ۱۰ بر ۲ شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. لطفی در این مرحله مقابل لوان لاگیلاوا از فرانسه با نتیجه ۹ بر ۱۱ شکست خورد و راهی دیدار رفت. حریف وی در این دیدار مقابل سینگ جاسپوران از هند با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب شد و پنجم شد.

رتبه بندی انفرادی:

۴۵ کیلوگرم: ۱- دومنیک مونارتو (آمریکا) ۲- بشیر وردیف (آذربایجان) ۳- نیکولوز بوچوریسویلی (گرجستان) و آرمان هاروتونیان (ارمنستان) ۵- امیرمحمد نوازی (ایران)

۴۸ کیلوگرم: ۱- واصیف باخیروف (آذربایجان) ۲- کریستین کاستیو (آمریکا) ۳- عرشیا حدادی (ایران) و کومار لالیت (هند)

۵۱ کیلوگرم: ۱- لوک لیلیدال (آمریکا) ۲- محمدرضا اسدی (ایران) ۳- المان آقاف (آذربایجان) و بن تاریک (مراکش)

۵۵ کیلوگرم: ۱- دارین عسکربک (قزاقستان) ۲- جکسون فارست (آمریکا) ۳- وایبهاو پاتیل (هند) و حسینبای عثمانوف (ازبکستان) … ۱۶- امیرمهدی نجاتی.

۶۰ کیلوگرم: ۱- ابراهیم الهی (ایران) ۲- بلال شریپ اولو (قرقیزستان) ۳- تایگا اوگینو (ژاپن) و نیکیل پینالاژیولا (هند)

۶۵ کیلوگرم: ۱- الیاس ایسایف (آذربایجان) ۲- تیلور کاساک (آمریکا) ۳- آنکیت (هند) و گوگا اوتیناشویلی (گرجستان) … ۱۰- محمدمهدی میمیوند (ایران)

۷۱ کیلوگرم: ۱- جوزف سیالی (آمریکا) ۲- رائول کاسو (ایتالیا) ۳- آقا نظر نوروزاف (آذربایجان) و رازمیک یپرمیان (ارمنستان) … ۱۳- یونس شفیعی (ایران)

۸۰ کیلوگرم: ۱- مور ساچین (هند) ۲- رضا سلیمیان (ایران) ۳- الکساندر بروس (مولداوی) و زاخاری ریدر (آمریکا)

۹۲ کیلوگرم: ۱- کمیل کوراگیلیف (قزاقستان) ۲- موسی آرسونکایف (مجارستان) ۳- عرفان علیزاده (ایران) و ماکسول مک نالی (ایالات متحده آمریکا)

۱۱۰ کیلوگرم: ۱- کوی هاپکه (آمریکا) ۲- لوان لاگیلاوا (فرانسه) ۳- سینگ جاسپوران (هند) و حکمتولو کوربانوف (ازبکستان) ۵- محمدرضا لطفی (ایران)

رده بندی تیمی: ۱- آمریکا ۱۹۰ امتیاز ۲- هند ۱۲۶ امتیاز ۳- آذربایجان ۱۲۲ امتیاز ۴- ایران ۱۱۷ امتیاز ۵- قزاقستان ۱۱۰ امتیاز ۶- گرجستان ۶۲ امتیاز ۷- ارمنستان ۵۸ امتیاز ۸- قرقیزستان ۴۴ امتیاز

انتهای پیام/