کارشناس فلسطینی: آمریکا خواهان ایجاد مقر جاسوسی در قدس اشغالی است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مرکز حقوقی «حمایت از اقلیت عرب در اسرائیل» (عادلات) از طرح آمریکا و اسرائیل برای ساخت مجتمع دیپلماتیک مرتبط با سفارت واشنگتن در شهر قدس اشغالی خبر داد که قرار است ساخته شود. در سرزمین فلسطین . .

راسم عبیدات کارشناس فلسطینی در مسائل قدس با هشدار نسبت به این طرح تاکید کرد که اقدام مذکور نشانه خطرناکی است. زیرا آمریکا از این عقده علیه مردم فلسطین استفاده خواهد کرد.

عبیدات به خبرگزاری فلسطین گفت: طرح ساخت مجتمع دیپلماتیک آمریکا در بیت المقدس تلاش جدیدی از سوی رژیم صهیونیستی برای اشغال هر چه بیشتر اراضی ساکنان بیت المقدس به بهانه قانون اموال غایب است.

وی تصریح کرد که مقامات صهیونیست زمین های شهروندان را برای یهودی سازی قدس اشغالی تصرف می کنند. به گونه ای که این شهر یهودی شده و مردم فلسطین در آن جایی ندارند.

این تحلیلگر فلسطینی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ساخت این مجموعه تبدیل شدن به یک نقطه اطلاعاتی است و سفارت آمریکا پس از جاسوسی اطلاعات کاملی در مورد مردم فلسطین به ویژه ساکنان بیت المقدس در اختیار صهیونیست ها قرار می دهد.

عبیدات در پایان گفت: آمریکا تصمیمی نمی گیرد که به نفع ملت و مسئله فلسطین باشد.

مرکز حقوقی حمایت از اقلیت عرب در اسرائیل اعلام کرد که شواهد جدیدی از طرح مشترک آمریکا و اسرائیل برای ساخت این مجموعه که قرار است در زمین فلسطین ساخته شود، در اختیار دارد.

این مرکز همچنین گزارش داد که گروهی از مالکان اصلی این اراضی از جمله فلسطینی های ساکن در قدس شرقی و سایرین که تابعیت آمریکا را نیز دارند، از فرصت سفر بایدن به فلسطین اشغالی استفاده کرده و خواستار لغو فوری اجرای این طرح شدند.

بر اساس آرشیو مربوط به مالکیت اراضی فوق، این اراضی متعلق به آوارگان فلسطینی و مهاجران فلسطینی است که در سال ۱۹۵۰ با استناد به قانون اموال غایب توسط رژیم صهیونیستی به طور غیرقانونی مصادره شده است.

بر اساس تحقیقات مرکز دادگستری، اسناد به دست آمده نشان می دهد که این زمین ها متعلق به خانواده های فلسطینی است که قبل از سال ۱۹۴۸ در زمان تحت الحمایه انگلیس به این زمین اجاره داده شده و سپس از مالکان اصلی مصادره شده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید