چگونه حقایق، نه ترس، می‌توانند به شما کمک کنند تا یک رژیم غذایی سالم برای پیری مطلوب داشته باشید – کریستن روزنبلوم، دکترای RDN


افشا: من مهمان تور اخیر “حقایق، بدون ترس” درباره رسانه ایمن بودم که توسط سازماندهی و میزبانی شد. اتحاد برای غذا و کشاورزی. هزینه های سفر من تامین شد و برای نوشتن یک پست وبلاگ در مورد موضوعی که انتخاب می کردم، غرامت دریافت کردم. تمام ایده های این پست متعلق به من است.

مزرعه تا چهارراه. بسیاری از ما از منبع غذایی خود جدا هستیم. مطمئناً، ما می دانیم که کشاورزان و دامداران رشد می کنند و غذا تولید می کنند، اما چه تعداد از شما تا به حال از یک مزرعه بازدید کرده اید، با کشاورزان در مورد روش های تولید و چالش های پیش روی آنها صحبت کرده اید، یا از یک کارخانه بسته بندی مواد غذایی بازدید کرده اید تا یاد بگیرید چگونه از فناوری برای بسته بندی مواد غذایی استفاده کنید. به سرعت و ایمن تا زمانی که به فروشگاه مواد غذایی و در پایان به چنگال ختم شود؟

سیب در سایه کوه هود رشد می کند

سفر من به دره رودخانه هود و منطقه کوه آدامز، در شمال پورتلند، اورگان، به من این امکان را داد که از مزارع سیب، گیلاس، گلابی و توت دیدن کنم، با کشاورزان صحبت کنم و پاسخ سوالاتم را دریافت کنم. (و من یک سیب ترد با عسل از درخت خوردم!)

اولین سوال در مورد محصولات ارگانیک در مقابل محصولات معمولی بود. پرسیدم کدوم بهتره؟ پاسخ، انتخاب شماست و برخی از حقایق ممکن است به شما در تصمیم گیری کمک کند:

  • ارگانیک اصطلاحی برای تولید مواد غذایی است. این بدان معنا نیست که محصول سالم تر، ایمن تر یا همیشه پایدارتر از محصولات معمولی است. باغ هایی که ما بازدید کردیم دارای میوه های ارگانیک و سنتی بودند. کشاورزان سریعاً به این نکته اشاره می کنند که برخی از مصرف کنندگان فکر می کنند محصولات ارگانیک “ایمن تر” است، به این معنی که برای رشد محصولات از هیچ آفت کشی استفاده نمی شود. این درست نیست؛ هم در کشاورزی ارگانیک و هم در کشاورزی معمولی از سموم دفع آفات برای محافظت از محصول استفاده می شود. کشاورزان ارگانیک از آفت کش های مختلفی استفاده می کنند که به عنوان “طبیعی” توصیف می شوند، اما طبیعت همیشه به معنای بهتر نیست.
من توت تازه برداشت کردم

تمام محصولاتی که به طور معمول رشد می کنند برای باقی مانده آفت کش ها توسط USDA در تمام طول سال آزمایش می شوند. آزمایش‌ها به‌طور تصادفی انجام می‌شوند و آزمایش‌ها به طور مداوم سطوح بسیار پایینی از بقایای آفت‌کش‌ها را نشان می‌دهند. در واقع، ۴۲ درصد هیچ چیزی ندارند و بیش از ۹۸ درصد از میوه ها و سبزیجات کنترل شده از محدودیت های ایمنی تعیین شده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده تجاوز نمی کنند. خوب، پس می شنوم که می گویید، هر گونه باقیمانده آفت کش روی غذای من بد است اما این ماشین حساب را بررسی کنید برای اینکه به شما اطمینان دهیم که مقادیر کمی از مواد شیمیایی موجود در محصولات معمولی برای سلامتی شما خطری ندارد. (سموم شناسان دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید، تجزیه و تحلیل مورد استفاده در ماشین حساب را انجام دادند.) با استفاده از خودم به عنوان مثال، می‌توانم ۸۵۰ سیب یا ۱۳۲۲۵ وعده زغال اخته را در روز بخورم، حتی اگر در بدترین سناریوی میوه بالاترین بقایای آفت‌کش را داشته باشد که توسط USDA ثبت شده است.

  • محصولات ارگانیک همیشه راه پایدارتری برای رشد مواد غذایی نسبت به محصولات معمولی نیست. برخی از محصولات ارگانیک، مانند گلابی، به نهاده های بیشتری (استفاده از آفت کش ها، آب، حذف علف های هرز) و زمین بیشتری برای رشد یک محصول ارگانیک نیاز دارند. راه های زیادی برای داشتن یک رژیم غذایی پایدار وجود دارد و این را می توان با محصولات معمولی و ارگانیک به دست آورد.

سوکت اصلی

ما امن ترین، مقرون به صرفه ترین و فراوان ترین مواد غذایی را در جهان داریم. کشاورزان خانواده‌های خود را تغذیه می‌کنند، و خانواده‌های ما نیز همین‌طور، و هر روز سخت کار می‌کنند تا غذای ما سالم و مغذی باشد.

تغییرات آب و هوایی بر کشاورزان در سراسر جهان تأثیر می گذارد، اما من از نزدیک شاهد ویرانی دمای بیش از ۱۰۰ درجه ای هستم که در تابستان امسال شمال غرب را پوشانده است. زغال اخته ها به معنای واقعی کلمه پژمرده شدند و قبل از برداشت روی بوته ها مردند و یک کشاورز ۴۰ درصد از محصول سیب امسال را از دست داد. با وجود این چالش ها، کشاورزان مقاوم هستند!

رژیم غذایی ما شکسته نیست. کشاورزان مبتکر، پرشور هستند و هر روز از سال برای تامین غذای ما سخت کار می کنند.

کشاورز میوه کوه آدامز

انتخاب معمولی در مقابل ارگانیک است، اما محصولاتی که به طور معمول رشد می کنند، ایمن و مقرون به صرفه هستند.

هر روز محصولات بیشتری بخورید. بسیاری از مردم در مورد رژیم گیاهخواری صحبت می کنند، اما ما به توصیه میوه ها و سبزیجات … غذاهای گیاهی اصلی عمل نمی کنیم.

کمتر غذاهای گیاهی فرآوری شده و بیشتر غذاهای گیاهی واقعی بخورید… میوه ها و سبزیجات!

بشورش. همیشه بشویید همه در زیر آب جاری تولید می شود تا هرگونه آفت کش، آلودگی و باکتری باقی مانده روی محصول را از بین ببرد. بیشتر محصولات (نه نرم مانند انواع توت ها) را با یک برس بشویید تا به از بین بردن کثیفی کمک کنید. فقط از آب استفاده کنید هرگز صابون ظرفشویی یا محلول های ضد عفونی کننده را نشویید زیرا برای مصرف انسان در نظر گرفته نشده اند.

منتظر قسمت دوم این پست باشید تا به سوالات شما در مورد نحوه چیدن سیب، چیدن گلابی و تازه و خوشمزه نگه داشتن زغال اخته پاسخ دهم.

کریس روزنبلوم او یک متخصص تغذیه و استاد بازنشسته در دانشگاه ایالتی جورجیا است. او یکی از نویسندگان است غذا و تناسب اندام بعد از ۵۰. اینجا کلیک کنید برای دنبال کردن وبلاگ او