پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱


به گزارش وانانیوز،

شاخص کل بورس دیروز با افزایش ۲۹۱۶ واحدی در نهایت به رقم یک میلیون و ۵۷۴ هزار واحد رسید.

نمادهای وبملت، هکستی و شستا بیشترین افزایش سهم حقوقی را داشتند. توجه واقعی روی میدچو، شفنا و فهوز متمرکز بود.

بورس تهران امروز برخلاف دیروز که حدود ۳ درصد رشد داشت نتوانست انتظارات سهامداران را برآورده کند. کارشناسان معتقدند جهش دیروز یک شاخص عادی نبوده و احتمال تکرار روند دیروز بسیار کم است.

کارشناسان معتقدند بورس فردا روند جدیدی را نسبت به روزهای گذشته تجربه خواهد کرد. شاخص کل نمی تواند عمیق یا پایین باشد.

چه عواملی بر بورس تاثیر می گذارد؟

ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه گفت: گروه های دلاری این بار ناجی بورس شده اند و برای فردا بازار را متعادل ارزیابی می کنم.

رئیسی توضیح می دهد: در شرایطی آخرین روز کاری هفته را پیش رو داریم که تحرکات ارزی در کشور انگیزه ای برای تغییر روند بازار است در شرایطی که سایر بازارها (خودرو، آپارتمان، طلا) بیشتر با دلار معامله می شوند. از بازار آزاد و انتظارات تورمی آنها را به حرکت درآورد.» او شتاب داد.

وی ادامه می دهد: این شرایطی است که در نمودار سکه امامی با حباب بالای یک میلیون دلار واگرایی منفی به چشم می خورد. پس از اقدام بانک مرکزی و صدور مجوز خرید ارز توسط صادرکنندگان، آنها در مسیر اصلاحات قرار گرفتند که البته به معنای نزول نخواهد بود.

رئیسی گفت: گروه‌های آسیب‌دیده مانند پالایشگاه‌های نفت و مواد معدنی در کنار سیمان گران‌تر می‌توانند به شاخص ضربه بزنند که البته ضررهای زیادی در پاییز به دنبال خواهد داشت. در صعودها، افت افزایش ها به غلبه بر مقاومت ۱۶۰۰ کمک می کند.