پیام خطرناک صحبت های گل محمدی در خصوص پرسپولیس


به گزارش وانانیوز،

هر چقدر یادمان را صدا کنیم، تصویری از شادی یحیی گل محمدی در نشست های خبری پیدا نمی کنیم. اگر این نارضایتی از وضعیت موجود شامل مسائل فنی می شد، الان یحیی مربی بزرگ تری می شد، اما تقریباً همیشه از عملکرد باشگاه ناراضی به نظر می رسد و شرایط را عادی تر از آنچه هست جلوه می دهد. گل محمدی در این فصل قصد داشت یک مهاجم خارجی جذب کند اما مدیران باشگاه برای او با ۲ مهاجم خارجی درجه یک قرارداد امضا کردند.

جالب اینجاست که او به جای لذت بردن از این خریدها، از تاخیر در نهایی شدن مراحل جذب این ۲ بازیکن گلایه دارد و معتقد است شیخ دیاباته باید کمی زودتر جذب می شد تا سریعتر به شرایط ایده آل برسد. آیا خودش مخالف جذب شیخ نبود و این خرید را تا نهایی شدن خرید لوکادیا به تاخیر انداخت؟ آیا شیخ انتخاب مدیران باشگاه نبود و یحیی برای موافقت با این خرید صبر زیادی نکرد؟ مرد اول نیمکت نشین پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی با هواداران ادعای بزرگ دیگری را مطرح کرد. او مدعی شد حداقل «۳ تیم» بیشتر از پرسپولیس در این فصل هزینه کرده اند. احتمالا منظورش استقلال، سپاهان و فولاد خوزستان از این ۳ تیم است. حتی در صورت صحت این ادعا، آیا این برخورد سرمربی تیم به پیشرفت «قرمزها» در این فصل کمک می کند؟
پیام چت جدید یحیی برای هواداران پرسپولیس چیست؟ آیا قرمزها به دلیل هزینه کمتر نسبت به ۳ تیم دیگر باید در رده چهارم جدول لیگ برتر قرار گیرند و هر نتیجه بهتر از این برای آنها موفقیت محسوب می شود؟ چطور می توانید شرایط تیم را فقط با میزان هزینه ها بسنجید؟ آیا تیمی مثل سپاهان که به اندازه کل تیم بازیکن خود را از دست داده است، با تیم یحیی که تمامی بازیکنان کلیدی فصل گذشته خود را حفظ کرده است، در زمین بازی برابر است؟

آیا قیمت بالاتر تیمی مثل فولاد نسبت به پرسپولیس به معنای پر ستاره بودن این تیم در فصل جدید لیگ برتر است؟ یحیی دست از این مقایسه ها بردارد. او در این فصل مالک تیمی است که ۹ بازیکن آن به اردوی تیم ملی دعوت شده اند و ۲ ستاره خارجی اش در لوکامپیونه، بوندس لیگا، سری آ و لیگ انگلیس بازی کرده اند. اگر از این موقعیت لذت نبرد، از هیچ چیز لذت نخواهد برد. اگر او اکنون انگیزه نداشته باشد، هرگز نخواهد داشت. مهم نیست چه اتفاقی افتاده و در باشگاه های دیگر هم خواهد افتاد. پرسپولیس در این فصل یک تیم کهکشانی است و باید با موفقیت های بزرگ همراه شود. هرچند سرمربی او حرف های یک دهه پیش امیر کلانویی را تکرار می کند. یکی باید به یحیی توضیح دهد که دیگر حتی خود کلانویی به بسیاری از این جملات افتخار نمی کند!