پرداخت خرید تضمینی گندم با دولت است


محسن ضیایی مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص سهم اصفهان در خرید تضمینی گندم، اظهار داشت: برآورد سازمان جهاد کشاورزی استان بیش از ۱۰۰ هزار تن برای خرید است که این میزان خرید تضمینی است. اگر این اتفاق بیفتد ۴.۵ بار خواهد بود سال گذشته خواهد بود.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود ۳۰ هزار تن گندم خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵۰ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: در استان آمادگی خرید گندم از یک کیلوگرم به یک میلیون تن را داریم. ” در این راستا ۴۷ مرکز تا پایان شهریور ماه فعال است و هر جا که لازم باشد ادامه خواهیم داد تا کل گندم کشاورزان را به دولت تحویل دهیم.

ضیایی با تاکید بر اینکه پرداخت گندم در سطح کشور است و در اختیار هیچ استانی نیست، تصریح کرد: روال به این صورت است که کشاورز گندم خود را به مراکز استان ها تحویل می دهد، اطلاعات وی بلافاصله به بانک کشاورزی داده می شود و در نهایت بانک کشاورزی در تهران مبلغی که دولت جمع آوری می کند به حساب کشاورزان واریز می شود.

مدیر کل غلات و خدمات بازرگانی استان اصفهان با بیان اینکه در این مدل پرداخت امکان تحویل قبض یک استان زودتر از استان دیگر وجود ندارد، خاطرنشان کرد: مدت زمان پرداخت بستگی به مبلغی دارد که دولت دریافت می کند ما طرح پرداخت خاصی نداریم چون در اختیار استان ها نیست.

وی در خصوص قیمت خرید گندم از کشاورزان یادآور شد: قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت خرید اصلی است و ۱۰۰۰ تومان پاداش کسانی است که گندم خود را به دولت تحویل می دهند، یعنی در مجموع ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است. در پایان. ، به فروش می رسد در حال حاضر ۶۶۵ تومان یارانه نوع ۱ و ۹۰۰ تومان یارانه تیپ ۲ برای نان ملی کیلویی ۲ فوت به نانوایان تحویل داده می شود.

انتهای پیام/۶۳۱۲۵/الف/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید