پانزدهمین گردهمایی کتابداران در کتابخانه امیر کبیر کرمانشاه برگزار شد – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر ، گردهمایی پانزدهم کتابداران با حضور خجت الاسلام علی کیشوری، موضوع «بررسی طبقه بندی جدید علوم با نتیجه گیری از قرآن» روز گذشته در کتابخانه امیر کبیر کرمانشاه برگزار شد.

در این نشست خجت الاسلام کشیری اظهار داشت: طبقه بندی جدید علوم برخلاف طبقه بندی فرانسیس بیکن است که هدف آن است. بیشترین معادله مدرنیته را مطرح کردیم و اولین سوال این است که بدانیم برداشت بیکن از علم و طبقه بندی جدید مشکلات زیادی دارد و به همین دلیل است که غرب از توسعه به سمت توسعه پایدار رفته است تا از عوارضی مانند تخریب محیط زیست جلوگیری کند.

وی ادامه داد: شکستن مرزهای دانش جهانی و خارج شدن از وابستگی علمی یکی از نتایج اولیه ایجاد طبقه بندی جدید در حوزه علم است و مهم ترین نتیجه را از ایجاد طبقه بندی فقهی می دانیم. علم تغییری در مدل رفع نیازها در نظم اجتماعی باشد.

کشیری در ادامه به یکی دیگر از عوارض علم جدید که نظم روابط انسانی را مختل می کند اشاره کرد و گفت: با طبقه بندی رایج انسان ها، اخلاق، صبر و شکیبایی و … رویا در کمتر است و همچنین می بینیم که بالاترین جرم و زندان در آمریکاست و کشورهای اسکاندیناوی بالاترین رتبه از هم پاشیدگی خانواده را دارند اما برخی این وضعیت را مثبت به تصویر می کشند و آن را می نامند. درونگرایی آنها اجازه دادند.

این پژوهشگر الگوی اسلامی پیشرفت گفت: طبقه بندی جدید علوم شامل سه دسته علوم پایه، علمی کاربردی و علوم استنباطی و روشی است.

وی افزود: به جای علوم پایه مدرن، علوم پایه چهار بخشی جدید شامل نمودار تنظیم روابط بین فردی، نمودار فتح، نمودار چیزهای عجیب و غریب و نمودار اسمی را قرار داده ایم.

کیشوری اضافه کرد: نتایج این بحث در مدیریت اجتماعی موثر است، به عنوان مثال تحت نیاز مدیریت غیرمتمرکز می گوییم هر دولتی که وارد مدیریت متمرکز آسیب های اجتماعی شده شکست خورده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا از دسته بندی بیکن در میان انواع طبقه بندی علم انتقاد کردید، گفت: چون نظر ایشان که علم را قدرت می دانستند، محبوب است و دیگران تحت تأثیر آن هستند و بقیه عقاید قدیمی این کار را انجام می دادند. محبوب نشدن..
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اهمیت تنظیم روابط بین فردی، به نظر شما دولت تا چه اندازه باید رضایت مردم را در نظر بگیرد؟ وی گفت: این سوال به درستی مطرح نمی شود زیرا دولت باید با تنظیم روابط انسانی رضایت مردم را به دست آورد و دلیل نارضایتی های موجود اجرای حکومت مدرن است و نمی توان از اجرای حکومت اسلامی به نارضایتی دست یافت. .

در پایان از همه خواست جستجو کنند گری توسعه پیشرفت در اجرای طرح های الگوی اسلامی.