وضعیت اقتصادی لبنان ارتباطی با سلاح حزب الله ندارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، رئیس حزب تیار المرده لبنان گفت که انتخابات پارلمانی این کشور گزینه راهبردی این کشور را ترسیم خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، «سلیمان فرنجیه» افزود: علت اوضاع اقتصادی کنونی لبنان مشکلات گذشته است و سلاح حزب الله ارتباطی با آن ندارد.

وی ادامه داد: کشورهای بزرگ به دنبال برگ برنده در میز مذاکرات هستیم و ما نمی خواهیم حکم برگه را داشته باشیم.

فرنجیه با بیان اینکه مشکلی برای برگزاری انتخابات روز یکشنبه وجود ندارد، افزود: واشنگتن و دیگر کشورها نتایج غیرقابل انتظاری را از انتخابات لبنان داشتند.

وی گفت: ما نمی توانیم به روس ها بگوییم که بیرون بروند به معنای اینکه نقشی نداشته باشند. این مقاومت است که دستاوردهای ما را در میهن حفظ می کند.

فرنجیه افزود: شنیده های من از سفرا و اطلاعات دریافتی توسط من بیانگر این است که کسی درپی تعطیلی انتخابات نیست و کشورهای زیادی در انتخابات لبنان دخالت می کنند. بسیاری از کشورها از جمله آمریکا خواهان خلع سلاح حزب الله هستند اما به حزب الله برای مذاکره با ایران فشار وارد می کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنانش درباره سوریه گفت: تمام محاسبات در مورد سقوط دمشق با شکست موجه شد و رئیس جمهور اسد از جنگ جهانی علیه کشورش قهرمانانه خارج شد.