وزیر دفاع یمن: ائتلاف سعودی باید منتظر موشک ها و پهپادهای ما باشد


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، محمد ناصر العطافی وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در بازدید میدانی از مواضع نظامی استان مأرب به ائتلاف متجاوز سعودی و اماراتی هشدار داد. به جنگ بیهوده علیه این کشور پایان دهید.

پایگاه خبری انصارالله به نقل از العاطفی گزارش داد که منابع نفتی متعلق به یمن است و تنها جمهوری یمن با پایتختی صنعا بر آن حاکم است.

وی تصریح کرد: کشورهای ائتلاف سعودی برای غارت منابع یمن و مصادره پیروزی های ملت و نیروهای مسلح این کشور خواستار آتش بس هستند. یا آتش بس و پرداخت حقوق یا موشک و پهپاد.

وزیر دفاع یمن ادامه داد: کشورهای ائتلاف در زمان آتش بس، پدافند هوایی خریداری کرده اند، اما این پدافند از آنها در برابر حملات نیروهای مسلح یمن پشتیبانی نمی کند. بنابراین در صورت عدم رعایت مفاد تمدید آتش بس، ضربات دردناکی را متحمل خواهند شد.

العطافی به کشورهای متجاوز هشدار داد: اگر ائتلاف متجاوز به حماقت و محاصره خود ادامه دهد، موشک‌های بالستیک و پهپادها را به آسمان آنها خواهیم فرستاد. به دلیل اطلاعات محرمانه نظامی، ما فقط برخی از دستاوردهای نیروهای مسلح را به اطلاع عموم می رسانیم.

وی با اشاره به پیشرفت های عظیم یمن در زمینه موشکی و پهپادی تاکید کرد: شورای امنیت و سازمان ملل به پوششی برای غارت سازمان یافته منابع یمن تبدیل شده اند.

این در حالی است که اواخر مهر ماه گذشته دو انفجار در بندر الدبه واقع در شرق شهر مکله مرکز استان حضرموت که در اشغال متجاوز سعودی است رخ داد. -ائتلاف اماراتی .

این انفجارها همزمان با ورود کشتی حامل محموله نفت رخ داده است. این انفجارها ناشی از حملات پهپادها بوده است. یک نفتکش غول پیکر برای انتقال دو میلیون بشکه نفت خام وارد بندر مذکور می شد که بلافاصله این انفجارها رخ داد. این نفتکش برای انتقال نفت جمع آوری شده از میدان های المسیله در غرب حضرموت به مقصد نامعلومی در نظر گرفته شده بود.

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن ساعاتی بعد اعلام کرد که این انفجارها به دلیل حملات نیروهای یمنی بوده است. وی تاکید کرد که نیروهای مسلح یمن برای جلوگیری از حمل نفت خام یمن از طریق بندر تاک الضابه به یغما، یک “حمله هشدار ساده” انجام داده اند.

استان حضرموت بزرگترین تولیدکننده نفت یمن است و مزدوران سعودی اماراتی و آمریکایی بارها برای غارت نفت این کشور در مناطق تحت اشغال خود کشته شده اند. وزارت نفت دولت نجات ملی یمن اخیرا اعلام کرد که ائتلاف سعودی حدود ۱۰ میلیارد دلار از منابع نفتی یمن را ربوده است.

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید