وزیر ارشاد خوشحالی نزدیک به ۷۰ درصد مردم ایران را تایید کرد/ تلاش دشمن این است که ایران را بحرانی جلوه دهد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی امروز در سفر استانی خود به استان قم در مراسم اختتامیه نخستین مطبوعات ملی مذهبی از آزادی بیان حمایت کرد. . جشنواره ای که در تالار مرکزی استان کام برگزار شد و قلم رویکرد اصلی حکومت مردمی را بیان کرد.

وی افزود: حمایت از آزادی بیان و قلم برای حکومت مردمی شعار نیست. برعکس اساس عمل در یک دولت انقلابی محسوب می شود و بر این اساس از زمانی که وزارت فرهنگ در یک دولت مردمی شروع به کار کرد، صدها نشریه و پایگاه خبری مجوز گرفتند و ما به حمایت خود ادامه خواهیم داد. زندگی نشریات مکتوب
وزیر فرهنگ با اشاره به رصد مشکلات کاغذ مطبوعات تصریح کرد: خوشبختانه با دستور رئیس جمهور محترم کاغذ با قیمت مناسب وارد کشور شده است و به زودی بخش مهمی از کاغذ مورد نیاز رسانه های مکتوب خواهد شد. تحویل داده شود.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: جنگ امروز، جنگ روایتی است و دشمنان با کم اهمیت جلوه دادن برخی مسائل، تمام ابزارهای رسانه ای را به کار می گیرند تا ناامیدی مطلق جامعه را روایت کنند و در این راه دروغ می گویند و به تهمت متوسل می شوند. جامعه ایران را جامعه ای بحران زده معرفی کند.
وزیر فرهنگ ادامه داد: بر اساس آخرین نظرسنجی منتشر شده از سوی جهاد دانشگاهی، شادی مردم ایران به نزدیک به ۷۰ درصد رسید و انتشار این نظرسنجی با هجمه عجیب برخی در فضای مجازی مواجه شد، اما نکته جالب تکرار نتایج این نظرسنجی بود که نظرسنجی اولیه در جامعه آماری یکسان تفاوتی نداشت.
وی مهمترین مشوق دشمنان انقلاب اسلامی را یاس و ناامیدی دانست و گفت: در روزهایی که شاهد جنگ رسانه ای ناجوانمردانه دشمنان ملت ایران هستیم، نیازمند تجدید گفتمان رسانه ای در کشور هستیم. جهاد تبیین در این زمینه می تواند نقش تعیین کننده ای در حوزه روایت داشته باشد.
اسماعیلی همچنین به همزیستی رسانه های مکتوب و آنلاین در عصر جدید اشاره کرد و ادامه داد: عرصه مطبوعات در روند جدید توزیع اخبار با خطر گسترش فناوری های نوین رسانه های آنلاین مواجه است و این معضل گاهی باعث می شود مطبوعات کمتر برجسته شوند.البته این طبیعی است.
نفر اول شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید کرد: در دهه‌های گذشته فعالیت‌های قابل توجه زیادی در رسانه‌های مکتوب منعکس شد، اما به مرور زمان تحت تاثیر فضای جدید انتشار سریع اخبار قرار گرفت. اما این به معنای حذف مطبوعات از چرخه رسانه در کشور نیست و در این راستا در دوره جدید به همزیستی رسانه مکتوب و آنلاین رسیده ایم و حمایت فعالان هر دو بخش اصلی ترین بنا است. مواد مردم دولت.
وی در پایان به اهمیت برگزاری اولین جشنواره ملی مطبوعات دینی اشاره کرد و گفت: امیدواریم برگزاری اولین دوره این جشنواره در کوم منجر به گسترش رسانه دینی در کشور شود.
این مراسم با حضور آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و خجت الاسلام مجتبی ذوالنوری و احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در شورای اسلامی برگزار شد.
انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید