واکنش عراق به حمله توپخانه ای ترکیه – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، وزارت امور خارجه عراق حمله توپخانه ای ارتش ترکیه به یک منطقه گردشگری در شمال این کشور را به شدت محکوم کرد و آن را نقض حاکمیت بغداد دانست.

وزارت امور خارجه عراق در این بیانیه می افزاید: این گونه مواضع و اقدامات نقض حاکمیت عراق و تهدیدی برای شهروندان است و چنین تجاوزاتی در واقع امنیت و ثبات ملت عراق را هدف قرار می دهد.

در این بیانیه آمده است: ما این تجاوز را که مغایر با قوانین بین المللی است به شدت محکوم می کنیم و از مصطفی الکاظمی نخست وزیر می خواهیم که کمیسیون حقیقت یاب به ریاست فواد حسین وزیر امور خارجه در این زمینه تشکیل دهد تا حقایق صحیح مشخص شود. منتشر شده. جزئیات نور بر این جنایت روشن می شود

در این بیانیه آمده است: تمامی اقدامات در بالاترین سطح دیپلماتیک از جمله فراخوان شورای امنیت سازمان ملل متحد اتخاذ خواهد شد.

منابع عراقی از حمله توپخانه ای ارتش ترکیه به شمال عراق و کشته شدن ۶ نفر و زخمی شدن ۲۶ نفر خبر دادند.

به گزارش رسانه های عراقی، در این حمله توپخانه ای، هدف منطقه بطیفه در اقلیم کردستان عراق بوده و در نتیجه تعداد زیادی از گردشگران کشته و زخمی شده اند.

شبکه تلویزیونی کردستان ۲۴ نیز با انتشار ویدئویی اعلام کرد که در این حمله ترکش های توپ به تفرجگاهی در اقلیم کردستان عراق اصابت کرد.