واکنش حماس به حمله صهیونیست ها به سوریه – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش مقاومت اسلامی حماس شامگاه یکشنبه به تجاوزات دشمن صهیونیستی به منطقه طرطوس و حومه دمشق در سوریه واکنش نشان داد و این حمله را محکوم کرد.

از این نظر، “جامد قاسم سخنگوی حماس با صدور بیانیه ای در جمع رسانه ها تاکید کرد که رژیم غاصب و تروریست صهیونیستی تجاوزات خود را علیه ملت و امت فلسطین و پس از این حملات تشدید کرده است. جنایی به غزه و کشتار عمدی غیرنظامیان و کشتار رزمندگان مقاومت در کرانه باختری و حملات مکرر به مسجد الاقصی، امروز بار دیگر سرزمین سوریه را مورد حمله و تجاوز قرار داد.

قاسم تصریح کرد: جریان‌های مختلف امت در کل منطقه باید در مقابل تجاوزات بی‌وقفه دشمن صهیونیستی موضع واحد و منحصربه‌فردی اتخاذ کنند و از ادامه جنایات این رژیم و جنایات آن علیه امت جلوگیری کنند.

ساعاتی پیش برخی منابع عبری زبان از حمله صهیونیست ها به مناطقی در غرب سوریه خبر دادند. پشتیبانی آنها نیز انجام دادند حمام وی در این زمینه گفت: حمله هوایی رژیم صهیونیستی در حریم هوایی استان طرطوس صورت گرفت. پیشتر شبکه المیادین از شنیده شدن صدای انفجارهای متعدد در حریم هوایی استان طرطوس در غرب سوریه خبر داده بود.

در جریان حملات هوایی یکشنبه شب رژیم صهیونیستی به غرب سوریه و منطقه طرطوس، دست کم ۳ نظامی کشته شدند.

همچنین الجزیره با پشتیبانی حملات تهاجمی گزارش شده است که جنگنده های صهیونیستی حریم هوایی سوریه را بر فراز خاک لبنان هدف قرار داده اند. ماه گذشته نیز رژیم صهیونیستی به یک مرکز غیرنظامی در شهرک حمیدیه در جنوب طرطوس حمله کرد و دو شهروند سوری را مجروح کرد.

صهیونیست ها تاکنون بارها مناطق مختلف سوریه از جمله مناطق مسکونی را برای تهاجم نظامی هدف قرار داده اند. دولت دمشق همچنین چندین بار در نامه‌هایی به مقامات سازمان ملل درخواست کرده است تا برای جلوگیری از تکرار تجاوزات نظامی رژیم صهیونیستی به سوریه تدابیری اتخاذ کنند.

با وجود تجاوزات مداوم رژیم صهیونیستی به سوریه، سازمان ملل و شورای امنیت هیچ اقدامی برای توقف این اقدامات تجاوزکارانه انجام نداده اند.

زودتر، “تصمیم بگیر المقداد وزیر امور خارجه سوریه در سخنانی در پارلمان سوریه گفت: اسرائیل همراه با متحدانش آمریکا، غرب استعمارگر و رژیم ترکیه حامی تروریسم در منطقه بوده و خواهد بود و از این کار خودداری می کند. برای تضمین تداوم گروه های تروریستی و جلوگیری از فروپاشی آنها دریغ نخواهند کرد و حملات اخیر به خاک سوریه را می توان در همین چارچوب تفسیر کرد که نشان دهنده محاسبات اشتباه و احمقانه است. همیشه آویو او آن را دارد.