واکسیناسیون لازم برای زائران اربعین – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر، جلال رحمانی ظهر یکشنبه در جلسه ستاد استانی کرونا که در سالن اجتماعات شهید سلیمانی استاندار قزوین برگزار شد، اظهار داشت: بازدیدهای معاون بهداشتی، بهداشت حرفه ای و محیط زیست که از مرداد ماه انجام شد. ۱۰ تا ۱۶ و ۱۷۵۷ بازدید در این بین است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: بر اساس بازرسی های انجام شده، ۳۳۴ مورد اخطار، ۷ مورد ارجاع به مراجع قضایی و ۹ مورد پلمب، افراد ۷۷.۶ درصد و استفاده از ماسک بوده است. ۱۵ درصد . . .

وی با اشاره به اینکه فاصله گذاری اجتماعی در اماکن ۷۰ درصد و تهویه مناسب بیش از ۸۰ درصد عنوان شده است، گفت: تجهیز کلاس های درس به تهویه موضوع بسیار مهمی است که با توجه به شروع به کار مدارس باید در دستور کار قرار گیرد و آموزش ضروری است. با همکاری خیرین و انجمن اولیا تهویه برای هر کلاس انجام شود.

رحمانی تصریح کرد: متأسفانه استقبال مردم از واکسن تقویتی نیست و لازم است همه دستگاه های اجرایی همکاران را متقاعد به تزریق واکسن تقویت کنند.

وی تزریق واکسن برای زائران را ضروری دانست و افزود: از سوی دیگر این بیماری به استان های غربی کشور و حدود ۳۲ درصد مبتلایان به این بیماری سرایت کرده است. تور آنها سابقه سفر به عراق داشتند و بقیه بیماران مربوط به این افراد بودند.

وی در پایان گفت: زائران اربعین به نکاتی مانند استفاده از منابع آب سالم و شستن دست ها به مدت ۲۰ ثانیه قبل از صرف غذا توجه کنند.