وام ۲۰۰ میلیون دلاری روستاییان به دلیل معوقات بانکی – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانمیرقانی نظری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ترورهای کور و ناجوانمردانه اخیر در شیراز، اصفهان و ایذه باعث ناراحتی مردم شده است در حالی که مردم انتظار دارند امنیت و آرامش بیشتر که رشد توسعه است، در بستر تحقق یابد. . از اقدامات قانونی.به آرامی

وی از مسئولان برای رفع مشکلات مردم و پایان دادن به حوادث اخیر تدبیر بیشتری خواست و تصریح کرد: اعتراض حق مردم است و باید این حق مردم را در عرصه های مختلف رعایت کنیم اما اغتشاشات موضوع دیگری است. که عده ای در صدد تخریب اموال عمومی و ضربه زدن به امنیت جامعه برای رسیدن به اهداف و مقاصد شوم خود هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی با بیان اینکه در قالب جلسات خصوصی با نمایندگان دولت ریشه این اعتراضات را که مسائل اقتصادی است بررسی کردیم، گفت: اگر مسئولان به وعده های خود عمل نکنند. این نارضایتی ها قطعا خود را بیشتر نشان خواهد داد، طبق تبصره ۱۸ که قرار بود رقم ۱۰۳ هزار میلیارد تومانی در حوزه اشتغال پرداخت شود، حتی یک ریال محقق نشد.

نظری به وضعیت توزیع اعتبارات عمرانی در کشور و استان های سردسیری مانند اردبیل اشاره کرد و افزود: تنها هفت درصد از بودجه برای ساخت و ساز استان اردبیل تخصیص داده شده است در حالی که مابقی فرصت کار و اجرای پروژه ها است. تکمیل شد.

وی نارضایتی مردم از حذف ارز ترجیحی و افزایش قیمت کالاها و خدمات را برشمرد و تاکید کرد: مجلس و دولت در تلاش هستند تا بخش زیادی از این نارضایتی ها را به حداقل برسانند و زمینه آسایش و رفاه عمومی را فراهم کنند. بودن.

نظری در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: بیانیه اخیری که در مجلس منتشر شد را امضا نکردم و به هیچ وجه این بیانیه به نفع نمایندگان نبود، بلکه برخی تندروها در مجلس به جای اینکه آب بر سر خود بریزند. روی آتش این حوادث بنزین روی آتش می ریزند تا این شورش ها شعله ور شود.

وی گفت: امروز کشور نیازمند امنیت، آرامش و رفتار منطقی است و باید از اقدامات هیجانی و تحریک آمیز پرهیز کرد.

نظری ضرورت تسهیل امور در حوزه های مختلف برای رفع مشکلات مردم را یادآور شد و تصریح کرد: ما به عملکرد اقتصادی دولت انتقاد داریم چرا که با وجود افزایش فروش نفت نسبت به سال های گذشته منابعی در این حوزه برای بهبود وضعیت اقتصادی تخصیص داده نمی شود. وضعیت مردم

دولت باید به تعهدات خود پایبند باشد

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: دولت باید محصولات برگی را بین اقشار مختلف توزیع می کرد که این کار انجام نشده است و کاهش قیمت برای رسیدن به پایه قیمت از شهریور سال گذشته در عمل اجرایی نشده است.

نظری بیان کرد: در این شرایط سخت اقتصادی دغدغه جدید مردم کمبود دارو است در حالی که از ابتدای سال توصیه ها و هشدارهای لازم را به دولت برای تامین داروهای مورد نیاز در پاییز و زمستان داده ایم. .

وی ضرورت اصلاح و تکمیل قانون کارگزاران بانکی را یادآور شد و افزود: بانک ها با رفتارهای خودسرانه خود مانع تحقق اهداف اقتصادی و اشتغال دولت شدند به طوری که پس از گذشت هشت ماه از سال، یک ریال ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت می شود. در یک ساختمان مسکونی روستایی پرداخت نمی شود.

نظری در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: در شهرستان های کلحال و کوثر هزار و ۲۰۰ روستا در انتظار دریافت این تسهیلات هستند در حالی که بانک ها مانع اصلی پرداخت این تسهیلات هستند و تاخیر در این زمینه قابل قبول نیست.

وی لزوم اجرای سریعتر قانون مصوب مجلس در حوزه رتبه بندی معلمان را یادآور شد و افزود: ۸۰ هزار معلم و طرح مهر آفرین به این مجموعه اضافه شد و باید حکم صادر و حقوق معوقه معلمان صادر شود. باید پرداخت شود.سایت رتبه بندی پس از اتمام بررسی مدارک و مدارک فرهنگیان در آذرماه انجام می شود.

نظری همچنین به اصلاح قانون بیمه کارگران اشاره کرد و ادامه داد: ۶۴۰ هزار کارگر ساختمانی برای بهره مندی از مزایای آن تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

یکسان سازی حقوق کارکنان اولویت مجلس است

عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی از اصلاح قانون تشکیلات کارکنان و نحوه انعقاد قراردادها و فعالیت آنها خبر داد و اظهار داشت: با حذف ۲۸ نوع قرارداد و پرداخت حقوق در ادارات در طول مدت ماه آینده قانون استخدام سرباز در ادارات و شرایط یکسان خواهد بود و شاهد جذب سرباز به صورت پیمانی و رسمی خواهیم بود.

وی تصریح کرد: طرحی را با امضای ۳۲ نماینده برای ارائه در مجلس آماده کرده ایم تا پرداخت حقوق برای همه کارکنان یکسان باشد و عادلانه بودن پرداخت رعایت شود.

نظری بیان کرد: تنوع پرداخت حقوق در بخش ها و شرکت های مختلف نوعی بی انگیزگی ایجاد کرده است در حالی که باید فرآیندها به نفع کارکنان و نیروهای رسمی و پیمانی اصلاح شود.

عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی افزود: همچنین شاهد تعلل وزارت راه در بحث ساخت و ساز واحدهای مسکونی نهضت ملی هستیم و وزیر راه هر روز وعده جدیدی می دهد. در حالی که عملکرد این وزارتخانه در ساخت چهار میلیون واحد مسکونی اصلاً نوید نیست.