نکات قابل اعتماد برای پیشگیری از دیابت نوع ۲

برای پیشگیری از دیابت نوع ۲، افراد باید برخی تغییرات اساسی در سبک زندگی ایجاد کنند. حفظ سلامتی راهی عالی برای محافظت از خود در برابر تعدادی از شرایطی است که برای سلامتی شما مضر هستند. مردان و زنان دارای اضافه وزن ابتدا باید با یک پزشک تایید شده از هیئت مدیره صحبت کنند که می تواند به آنها کمک کند راهی برای کاهش وزن پیدا کنند. افرادی که از نزدیک با یک مربی شخصی کار می کنند باید بتوانند آن پوندهای اضافی را کاهش دهند. با این کار احتمال ابتلا به دیابت، حمله قلبی و سرطان را کاهش می دهند. اگر هر یک از این مشکلات سلامتی در خانواده وجود داشته باشد، افراد باید به تناسب اندام عمومی خود توجه ویژه ای داشته باشند.

برخی از کارشناسان خاطرنشان می کنند افرادی که گوشت می خورند بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ هستند. این بدان معنا نیست که مردان و زنان مجبورند گوشت را به طور کامل کنار بگذارند. با این حال، تعویض گوشت گاو و مرغ با لوبیا و سبزی های برگدار چند بار در هفته مطمئناً ضرری ندارد. متخصصان تغذیه می توانند نمودارهای دقیقی را در اختیار علاقه مندان قرار دهند که به افراد نشان می دهد روزانه چه چیزی بخورند. سبزی‌های برگ‌دار مخصوصاً مملو از آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که رادیکال‌های آزاد را در بدن به حداقل می‌رسانند و در نهایت سلامتی را بهبود می‌بخشند.

اگر پزشکان تشخیص داده باشند که افراد خاصی در معرض خطر بالای ابتلا به دیابت در آینده نزدیک هستند، ممکن است برخی داروها تجویز شوند. به گفته برخی از متخصصان، این داروها ممکن است شروع بیماری را برای مدتی به تاخیر بیندازند. هنگامی که این داروها با فعالیت بدنی هفتگی و یک رژیم غذایی عالی ترکیب شوند، افراد شانس بسیار بیشتری برای جلوگیری از کنترل بیماری بر زندگی خود دارند. پزشکان متخصص ممکن است حدود یک بار در ماه برخی از بیماران را معاینه کنند تا مطمئن شوند که دارو اثر مطلوب دارد.

از آنجا که دیابت تا حد زیادی با تغییر سبک زندگی قابل پیشگیری است، عزیزان باید در صورت امکان مداخله کنند. به عنوان مثال، گاهی اوقات افسردگی و سایر اختلالات روانی زمینه ای می تواند باعث شود که وزن فرد از کنترل خارج شود. از آنجایی که چاقی با دیابت مرتبط است، باید به زودی درمان شود. اعضای خانواده که فعال هستند ممکن است بهترین شانس را داشته باشند تا به عزیزانشان کمک کنند تا قبل از اینکه خیلی دیر شود با مشکلات سلامتی خود مقابله کنند.

در نهایت، اگر افراد در معرض خطر می خواهند از دیابت نوع ۲ جلوگیری کنند، باید سلامت خود را جدی بگیرند. با ایجاد یک برنامه عمل با یک پزشک معتمد، آنها باید موفق باشند. با دوستان و اعضای خانواده برای ارائه پشتیبانی در هر مرحله، بیماران می توانند به طور منظم غربالگری شوند تا اطمینان حاصل شود که آنها به سمت اهداف خود پیشرفت می کنند.

اطلاعات مندرج در این مقاله فقط برای مقاصد اطلاعاتی است و جایگزینی برای توصیه های پزشکی حرفه ای یا توصیه های حرفه ای، تشخیص یا درمان نیست. همیشه از پزشک یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی واجد شرایط مشاوره بگیرید.