نخست وزیر سریلانکا: تحریم های غرب روسیه را به زانو در نمی آورد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، نخست وزیر سریلانکا معتقد است که کشورهای جهان سوم قربانی تحریم های غرب علیه روسیه هستند.

«رانیل ویکرمسینگه روز دوشنبه اعلام کرد که تحریم های غرب علیه روسیه این کشور را به زانو در نخواهد آورد، در حالی که کشورهای جهان سوم در این بین متضرر خواهند شد.

این مقام دولتی سریلانکا در یک میزگرد بین المللی درباره پیشگیری از گرسنگی گفت، آیا فکر می کنید تحریم ها کمکی می کند؟ فقط قیمت ها را بالا می برد. بیایید به تحریم هایی که در حال معرفی هستند نگاه کنیم و از خود بپرسیم که آیا این (تحریم ها) ضروری است؟

Wickremesingheکه کشورش این روزها با بحران جدی سیاسی و اقتصادی مواجه است، بار دیگر تاکید کرد که تحریم ها روسیه را به زانو در نمی آورد، بلکه بقیه کشورهای جهان سوم را به زانو در می آورد.

به گفته این مقام سریلانکا، تحریم ها به کشورهایی مانند سریلانکا که عموماً به محصولات غذایی دسترسی ندارند، ضربه خواهد زد.

نخست وزیر سریلانکا افزود: مشکل ما در سریلانکا بخشی خود ساخته و بخشی نیز ناشی از بحران جهانی است. ۶ میلیون نفر در سریلانکا با خواب تغذیه صورت

Wickremesinghe اعتقاد بر این است که تحریم ها ضد روسی غرب و تحولات اوکراین باعث بحران جهانی غذا و سوخت شده است.

جنگ در اوکراین سیل تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا را علیه روسیه به راه انداخته است. تحریم هایی که عرضه جهانی غلات را مختل کرده و خطر بروز بحران غذایی را به همراه دارد در خیلی کشورها افزایش یافت. از ابتدای سال تاکنون قیمت گندم و ذرت افزایش یافته است. در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در ۲۱ می توان اعلام شد که ذخایر جهانی گندم تنها ده هفته دوام خواهد آورد و بحران غذایی به مراتب بدتر از سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ خواهد بود.