مهلت ۲۰ روزه برای گزارش آخرین آدرس در دفاتر – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، هاشم کارگر در خصوص ابلاغ تغییر نشانی اتباع ایرانی به سازمان ثبت احوال افزود: بر اساس قانون درخواست واگذاری شماره ملی و کد پستی مصوب ۱۳۷۶ و آیین نامه اجرایی آن و همچنین مصوبه ۱۳۹۶ کارگروه فناوری اطلاعات دولت، همه مردم موظف هستند حداکثر تا ۲۰ روز پس از نقل مکان، صرف نظر از ملکی یا اجاره ای بودن محل سکونت جدید خود، باید آدرس محل سکونت جدید خود و اعضای خانواده خود را به سازمان ثبت احوال اعلام کنند.

وی درباره راه های ارتباطی برای انتشار آدرس گفت: همه افراد آدرس جدید خود را به صورت رایگان در درگاه اینترنتی NCR.IR ثبت می کنند. این پورتال از طریق مرورگر تلفن همراه نیز در دسترس افراد قرار دارد. محدودیت زمانی وجود ندارد و در هر ساعت از شبانه روز قابل بازدید است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه تغییر نشانی به راحتی و در کمتر از ۵ دقیقه از طریق درگاه مذکور قابل ثبت است، افزود: تمامی دستگاه های خدمات رسان موظف به استفاده از خدمات نشانی در دفاتر ثبت احوال هستند، بنابراین آخرین افراد آدرس یعنی آدرس آدرس فعلی که در آن زندگی می کنند و در پایگاه داده ثبت موجود است برای ارائه دهندگان خدمات به عنوان آدرس افراد منتشر می شود.

کارگر با بیان اینکه بیش از ۱۸۰ هزار نفر آدرس جدید خود را در این پورتال ثبت کرده اند، گفت: از همه مردم می خواهیم که تغییرات آدرس خود را در بازه زمانی تعیین شده (۲۰ روز) گزارش دهند تا خدمات بهتری از دولت دریافت کنند.