من نساجی را خانه خود می دانستم / اینجا احساس خوبی دارم


به گزارش وانانیوز،

حمید مطهری در جریان تمرین تیم نساجی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: من قبلا در نساجی کار می کردم و واقعا اینجا را خانه خود می دانستم. چند پیشنهاد از این تیم داشتم که بنا به دلایلی نشد و حالا این پیشنهاد از طرف مالک محترم باشگاه نساجی به من رسید و احساس خوبی در این تیم داشتم. با هواداران پرشور به این نتیجه رسیدم و عشق و یک تیم خوب نساجی برای شروع من.

مطهری افزود: در برنامه ریزی آموزش داخلی ارتش داریم و در تهران تمرین می کنیم و در صورت امکان اردوی خارج از کشور خواهیم داشت. می خواهیم بازی های تدارکاتی سختی برگزار کنیم و طبق برنامه ریزی گام به گام جلو می رویم تا تیم را برای سوپرجام آماده کنیم.

سرمربی نساجی با اشاره به اینکه این تیم قهرمان جام حذفی شده و انتظارات هواداران بالا رفته است، گفت: باید همیشه منطقی باشیم و قوانین فوتبال را بدانیم. تبریک به دوستداران نساجی. مسابقات قهرمانی جام حذفی کشور شیرین بود و هواداران این تیم به ویژه اهالی گائمشهر به خاطر دل پاک مازندرانی ها و به خصوص شهرستان گائم شهر که باعث خوشحالی مردم آن منطقه و مردم شد از این قهرمانی لذت بردند. صاحب باشگاه خوشحال است همه برای آن قهرمانی زحمت کشیدند اما نباید توقع خود را افزایش دهیم.

مطهری ادامه داد: باید منطقی فکر کنیم، تمام تلاش خود را می کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم و نساجی تیمی است که فوتبال را برای احترام عرضه می کند و شخصیت دارد. باید منطقی فکر کنیم. دوستداران نساجی بدانند که با نهایت تعهد پیش می رویمشااءالله فوتبال خوبی ارائه دهید.

او از بودن در کنار مربیانی مثل منافی و نوش آدی وی با حضور گفت: در ستاد فنی ما منافی و دکتر. نوش آدی محترم حضور دارند، در کار و برای یک خانواده انسانی خوب هستند و این شخصیت به تیم منتقل می شود. ما همچنین یک تیم تحلیلی بسیار قوی داریم زیرا من به تجزیه و تحلیل وسواس زیادی دارم. سعی می کنیم با بینش و مطالعه خوب یکی دو نفر دیگر به کادر اضافه کنیم. من افرادی را اضافه می کنم که می توانند به تیم نساجی کمک کنند. قرار بود آقا رضا به کادرفنی اضافه شود، با ایشان صحبت کرده بودم که این همکاری میسر نشد.

مطهری با اشاره به شرایط تیم نساجی گفت: می دانید که این تیم کاملا خصوصی اداره می شود. رقابت در این شرایط بسیار سخت است. رقابت با تیم های صنعتی بسیار سخت است. ما یک جنگ نابرابر داریم. ناگفته نماند که پول داشتن بد است. نه، همه تیم ها باید پول داشته باشند اما با شرایطی که می بینید و قیمت بازیکنان ما نمی توانیم وارد نقل و انتقالات شویم، باید منتظر باشیم تا تیم های بزرگ بازیکنانشان را بگیرند تا ببینیم چه انتخابی داریم. این دو بازیکن نساجی دو بازیکن جوان و باتجربه هستند که سابقه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را نیز دارند.

وی ادامه داد: آنها نساجی را دوست داشتند و حضور من باعث شد با وجود اینکه پیشنهادات بهتر و بالاتری داشتند به این تیم بیایند. جا دارد از بازیکنان قدیمی تیم اکبر، مسعود شجاعی و علیرضا حقیقی و ایوب کلانتری تشکر کنیم، بازیکنانی که برای تیم نساجی قهرمان شدند و پیشنهادهای خوبی هم داشتند، اما از تک تک آنها که در این راه ماندند تشکر می کنم. تیم چون آنها منسوجات را دوست دارند و این تیم عرق می کند. بازیکنان جدید و قدیم برای تیم نساجی زحمت می کشند و این برای من فوق العاده ارزشمند است.

سرمربی نساجی با اشاره به سوال سقف قرارداد بازیکنان گفت: فکر می کنم قیمت ها خیلی بالا می رود. دنیای حرفه ای ها هم همینطور است، قیمت ها بالا می رود، اما به نظر من قیمت ها خیلی بالاست، اما باید بگویم فوتبالیست های ما که ورزشکار حرفه ای هستند، درست می گویند. آنها این پول را با تلاش و تلاشی که انجام می دهند به دست می آورند. حرفه من با مصدومیت تغییر کرد. اما حق با بازیکنان است، اما همه چیز باید حرفه ای و عادی باشد. تیم ها بسته می شوند و بازیکنانی را که می بینید جذب می کنند. اما این شرایط برای باشگاه های خصوصی سخت است. آقای حدادیان مالک نساجی یکی از آقایانی است که در این شرایط تیم را مدیریت می کند.

مطهری ادامه داد: فکر می کنید با این تیم خصوصی بتوانید با تیم های صنعتی رقابت کنید؟ او از جیب خود خرج می کند و کار بزرگی انجام می دهد.

وی در مورد اینکه با افزایش حقوق بازیکنان، مدیران برنامه ها و عوامل بیشتر از فوتبالیست ها سود می برد، گفت: نیما یوشیج شاعر عزیزمان می گوید; برای بدست آوردن یکی دیگر باید چیزی بدهی. الان حدادیان این پول را خرج می کند تا برای مازندرانی ها شادی ایجاد کند و برای مازندرانی ها شور ایجاد کند، این شرایط خیلی سخت است. مسئولان ورزشی و حتی سیاسی استان نباید مدیریت و هیات مدیره باشگاه ما را تنها بگذارند و در این راه به آنها کمک کنند تا نساجی بتواند با سایر تیم ها رقابت کند.

منتخب نساجی خونه به خونه در ورزشگاه ملی گائمشاه گفت: یکی از شروط من این بود که ورزشگاه ملی آماده باشد. هیجان دوستداران نساجی فوق العاده است. می دانید که شیر سلطان جنگل است و همیشه برای خود قلمرویی دارد که برای جانش بجنگد و اجازه نمی دهد کسی به قلمروش نزدیک شود. میهن قلمرو تیم نساجی است. حریفان باید با شکست ورزشگاه را ترک کنند. وطن باید اینگونه باشد.

مطهری گفت: می خواهیم در این ورزشگاه منطقه ای ایجاد کنیم که هیچکس جرات نزدیک شدن به آن را نداشته باشد. یکی از شروط من آمدن به این ورزشگاه بود چون هواداران پرشور و بازیکنان متعصبی داریم. سالی که در نساجی بودم از مدل تشویق هواداران لذت بردم و احترام برای تیم های حریف واقعا عالی است. امیدوارم این ورزشگاه را قلمرو خود کنیم.

او به تیم هایی که تمرینات خود را بر اساس قرعه کشی لیگ آغاز می کنند، گفت: همیشه گفته ام با توجه به شرایط و مشکلاتی که فوتبال ما دارد، برنامه ریزی برای مربیان بسیار بسیار سخت است. در تیم های دیگری که حضور داشتم نمی توانستم برنامه بلندمدت داشته باشم. همیشه باید از سه روز تا یک هفته برنامه کوتاه مدت داشته باشیم. زیرا برنامه ها مدام در حال تغییر هستند و اتفاقاتی می افتد که برنامه ریزی شما را مختل می کند. برنامه ریزی بلند مدت در فوتبال ما بسیار سخت است. الان به گفته سهیل مهدی لیگ بیستم مرداد اعلام شده است، تمریناتمان را شروع کردیم که امیدوارم تغییری نکند.

سرمربی نساجی در مورد اینکه چه گفتید به دنبال جوانی در نساجی هستید و اینکه مسعود شجاعی در تیم می ماند یا خیر، گفت: شجاعی بازیکن ارزشمندی است، با اخلاق و آقا فوتبال ما. آنها خارج از کشور هستند و برای ملاقات به ایران خواهند آمد. من همیشه معتقد بودم که باید بازیکنان جوان با بازیکنان باتجربه داشته باشیم. یعنی ترکیب این دو گروه شما را به اهداف و ایده هایتان می رساند. من مشکلی ندارم و حرفه ای رفتار می کنم. از بازیکنان باتجربه انتظار داریم حرفه ای رفتار کنند. مسعود شجاعی را دوست دارم اما باید با او جلسه بگذاریم.

مطهری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه روزی که از پرسپولیس رفتید مطلبی نوشتید و آن را یکی از روزهای تلخ خود خواندید، گفت: آن روز گفتم نزدیکم و گفتم پرسپولیس تمام وجود من است و . واقعاً اینطور بود. «من تمام تلاشم را کردم. می توانید از هر بازیکن و کادر فنی آن باشگاه بپرسید که چقدر برای آن باشگاه وقت و انرژی گذاشته ام. من واقعا دو سال و نیم در آن باشگاه سخت کار کردم، حتی در دوران بازیگری. پرسپولیس باشگاه مورد علاقه من است و برای آنها آرزوی موفقیت می کنم. همه بازیکنان آنها، از با تجربه گرفته تا جوان، تیم فنی شگفت انگیزی دارند. واقعا عالی هستند ممنون از همه شما برایشان آرزوی بهترین را دارم. اما فعلا فقط به نساجی فکر می کنم و روی نساجی تمرکز می کنم تا فوتبال قابل قبول باشد.

انتهای پیام/