من رهگشای پرشین هستم: موضوع زمین مسکونی ملی رویان در حال پیگیری است


به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، مخاطبان این رسانه با ثبت موضوع «تخصیص آپارتمان های ملی به شهر نور رویان زمین» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

در این تاپیک آمده است؛ ما تعداد زیادی از متقاضیان مسکن ملی در شهرستان نور و رویان هستیم که در سال ۱۳۹۷ که اولین دوره ثبت نام انجام شد و قسط اول را پرداخت کردیم واجد شرایط شدیم، اما پس از آن دو سال تاخیر چون زمین تبدیل شد. گرانی و امکان تخصیص پروژه ملی مسکن خیر، ما مجبور به برداشت شدیم در حالی که پولمان بی ارزش بود.

در سال ۱۴۰۰ مجدداً به امید خانه داری برای این طرح اقدام کردیم و پرونده پیگیری کردیم و وقتی به شهرسازی شهرمان می رویم جواب درستی نمی دهند و می گویند زمین هنوز نرسیده است. مشخص شد و اکنون زمان لازم برای تکمیل ثبت نام است.

علیرغم شعار دولت مبنی بر ساخت و ساز میلیونی، عجیب است که هیچ اقدام مثبتی در شهرستان نور و رویان صورت نگرفته و گویا برای رسیدگی به وضعیت متقاضیان مسکن در شهرمان سنگ اندازی می شود.

* امکان واگذاری زمین در شهر مجاور

سید عباس رهگشای معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی مازندران در گفت وگو با فارس، اظهار کرد: موضوع زمین ساخت مسکن ملی در رویان شهرستان نور نهایی شده و در حال آماده سازی است.

وی افزود: بر اساس قانون پرش مسکن، ساخت و ساز در زمین های کشاورزی درجه یک و دو، اراضی جنگلی دارای پوشش گیاهی و مناطق حفاظت شده ممنوع است و از آنجایی که قانون تعیین کننده است، امکان ساخت و ساز در این ها وجود ندارد. مکان ها و باید مطابق با رعایت و اجرا شود.

معاون مسکن و راه و شهرسازی مازندران گفت: با توجه به این مشکل در قالب اخطاریه های ابلاغی و اقدامات لازم جهت حذف استان های شمالی به دلیل مشکل کمبود زمین در آیین نامه اجرایی کشور پیگیری می کنیم. نهضت مسکن

رهگشای با تاکید بر اینکه پیگیری های لازم بر روی این طرح در حال انجام است، گفت: در غیر این صورت در نهایت به واگذاری زمین در شهر مجاور خواهیم رسید و متقاضیان نگران این موضوع نباشند.

براساس آیین نامه نهضت ملی مسکن، متقاضیان دارای پنج شرط ازدواج، سرپرست خانوار و مرد مجرد ۲۳ سال به بالا، حداقل پنج سال اقامت در شهر مورد تقاضا، فاقد ملک شخصی و در نهایت عدم استفاده از تسهیلات دولتی اوایل انقلاب در حوزه مسکن می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/غ




این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید