منتظر «قاطعیت» ایران برای جبران شکست از انگلیس هستیم


هافبک ولز برای جدال با ایران آماده می شود. ملی پوشی که مصمم است در دیدار فردا باخت سنگین دوئل با انگلیس را جبران کند.

به گزارش ایرنا؛ ایرانی ها جام جهانی ۲۰۲۲ را با شکست سنگین ۶ بر ۲ مقابل انگلیس آغاز کردند. آنها تا کنون مرحله گروهی را با شکست تنها یک بار (WC 2006 آلمان) در ۶ بار خود در جام جهانی آغاز کرده اند.

در انتهای دیگر، گل دیرهنگام گرت بیل، ستاره ولز، تیم بیل را پس از شکست مقابل ایالات متحده در بازی اول، به تساوی کشاند. آنها مقابل ایران پا به میدان خواهند گذاشت تا اولین برد خود از جام جهانی ۱۹۵۸ را کسب کنند.

با این حال، هری ویلسون که ۹۰ دقیقه کامل مقابل آمریکا بازی کرد، انتظار دارد ایران در بازی فردا در ورزشگاه احمد بن علی دوحه، عملکرد دفاعی و بهتری نسبت به بازی مقابل انگلیس نشان دهد.

ویلسون در این باره گفت: نتیجه ای که آنها (ایران) گرفتند بد بود. بازی مقابل انگلیس همیشه سخت است.

وی افزود: آنها (ایران) به دنبال واکنش و جبران آن نتیجه هستند و فکر می کنم این واکنش همان چیزی است که فردا انتظار خواهیم داشت.

ویلسون ادامه داد: همه چیز به ما بستگی دارد که اعتماد به نفس پیدا کنیم، ما تازه هستیم و برای کسب سه امتیاز تلاش خواهیم کرد.

گرت بیل مقابل آمریکا یک پنالتی زد و اکنون در ۱۰۹ بازی ملی ۴۱ گل به ثمر رسانده است. فقط کریس گانتر، هم تیمی بیل، در بازی های انجام شده با او مطابقت دارد.

ویلسون در مورد بیل گفت: “او ما را به بازی های سخت می برد و پاداش می گیرد.” با توجه به عملکرد او در این سال ها، فکر می کنم او شایسته حضور در جام جهانی قبل از بازنشستگی است.

با احتساب باخت به انگلیس، نتایج ۹ بازی اخیر ایران مقابل تیم های اروپایی در این رویداد به ۷ شکست و دو تساوی رسید. آنها در مجموع ۲۰ گل دریافت کرده اند.

شکست دیگری برای شاگردان کی روش مقابل ولز باعث خروج زودهنگام آنها از جام جهانی خواهد شد، اما دستیار سابق سر الکس فرگوسن در منچستریونایتد گفت که به مردان خود اعتماد دارد.

بازی فردا دومین دیدار ایران و ولز در تاریخ خواهد بود. ولز که یک رتبه بالاتر از ایران در رده بندی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) قرار دارد، ۴۴ سال پیش در یک بازی دوستانه ایرانی ها را با نتیجه یک بر صفر شکست داد.

تیم فوتبال جمهوری اسلامی ایران روز جمعه از ساعت ۱۳:۳۰ به وقت تهران به مصاف ولز می رود.