مقاومت ونزوئلا در برابر تهدیدات و تحریم های امپریالیسم مثال زدنی استبه گزارش وانانیوز،

آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح شنبه در دیدار نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا با بیان اینکه اساس سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با کشورهای مستقل و دوست است، ایستاد و به مقاومت پرداخت.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران در ۴۳ سال گذشته همواره تحت تحریم و فشار بوده است، تصمیم گرفت این تحریم ها را به فرصتی برای توسعه کشور تبدیل کند، افزود: آمریکایی ها رسما اذعان دارند که فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی ایران است. ملت ایران و شکست آمریکا و دشمنانش.

وی افزود: مقاومت دولت و مردم ونزوئلا در برابر فشارها و تحریم‌های شدید، عبور از تورم شدید و تداوم رشد اقتصادی در این کشور نشانه خوبی است که به همه ثابت می‌کند، با مقاومت پاسخ می‌دهد و دشمن را مجبور به عقب‌نشینی می‌کند. گفت.رئیسی..

وی روابط با ونزوئلا را در حوزه‌های مختلف راهبردی توصیف کرد و با اشاره به اینکه تهران و کاراکاس ظرفیت‌ها و زمینه‌های خوبی برای بهبود روابط دارند، خاطرنشان کرد: امروز دو کشور در زمینه‌های انرژی، نیروگاه‌های حرارتی، تعمیرات اساسی و تعمیرات اساسی پالایشگاه همکاری‌های سازنده‌ای دارند. ونزوئلا خدمات فنی و مهندسی، اقتصاد و کشاورزی را صادر می کند.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا گفت: ونزوئلا علاقه مند به گذر از دوره سخت تحریم ها و گسترش همکاری ها و روابط بین دو کشور است. هر دو کشور باید از تجربیات تاریخی ایران و همچنین توانمندی های این کشور در زمینه های مختلف بهره ببرند.

رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به زمینه های مختلف همکاری دو کشور از جمله نفت، گاز، پالایشگاه ها و پتروشیمی ها، افزود: یکی از اولویت های ما برای گسترش همکاری ها با ایران، استفاده از فناوری ایرانی برای توسعه تولیدات کشاورزی ونزوئلا است. “

مادورو آینده دوستی ایران و ونزوئلا را بسیار شاد و خدشه ناپذیر خواند و گفت: همه خواهند دید که جهان جدید چگونه شکل خواهد گرفت. جوانان ونزوئلا و ایرانی باید بدانند که دنیای آینده دنیای برابری و عدالت است و همه ما باید با مخالفت با امپریالیسم و ​​همکاری با یکدیگر این آینده را بسازیم.

انتهای پیام/