معیارهای جدید فرانس فوتبال برای انتخاب نامزدهای توپ طلا


به گزارش وانانیوز،

غیبت لیونل مسی در لیست اولیه ۳۰ نامزد توپ طلا شگفت انگیزترین چیز در این لیست بود، اگرچه غایبان بزرگ دیگری مانند نیمار، تونی کروس و داوید آلابا نیز وجود داشتند. مجله این تیم فرانسوی در توضیح دلیل ماندن این چند نفر در لیست فرانس فوتبال دلایلی را بیان کرد و یکی از آنها تغییر معیار انتخاب نامزدهای کسب این جایزه بود.

بحث در مورد معیارهای فرانس فوتبال از چند فصل پیش برای خیلی ها موضوع مبهم بوده است، به خصوص در فصل هایی که برعکس پیش بینی رسانه ها به عنوان برنده مطرح می شد.

به گزارش مجله آکیپ؛ اولین و مهمترین معیار فرانس فوتبال برای انتخاب نامزدهای توپ طلا، عملکرد فردی بازیکن و تاثیر آن بر عملکرد تیمش در مسیر موفقیت است. به همین دلیل است که لیونل مسی از لیست نامزدها کنار گذاشته شد که گل های زیادی به ثمر نرساند و در بین تاثیرگذارترین بازیکنان تیمش در راه قهرمانی پاری سن ژرمن قرار نگرفت. این موضوع در لیگ قهرمانان اروپا و به خصوص در مرحله یک هشتم نهایی مقابل رئال مادرید بیشتر مشهود بود.

دومین معیار فرانس فوتبال برای انتخاب نامزدها، عملکرد تیم هایی است که مسابقه در آنها برگزار می شود. این سوال یکی دیگر از دلایل عدم حضور مسی در لیست نامزدهای توپ طلا بود. پاری سن ژرمن اگرچه قهرمان فرانسه شد، اما با توجه به تفاوت قدرت اقتصادی و فنی این تیم نسبت به سایر تیم های لیگ فرانسه، پیروزی در رقابت های داخلی کمترین انتظار پاریسی ها و حذف زودهنگام آن از قهرمان اروپاست. لیگ. و شکست او در جام حذفی فرانسه موفقیت او در لیگ را تحت الشعاع قرار داد. شاید کریستیانو رونالدو – یکی از ۳۰ کاندیدای اولیه توپ طلا – با منچستریونایتد حتی یک جام را نبرده و جامی مشابه مسی نبرده باشد، اما تاثیر او در بازی تیمش و آمارش بسیار بهتر از مال مسی

سومین و آخرین معیار برای انتخاب نامزدهای توپ طلای فرانس فوتبال نیز به ویژگی های شخصیتی و روحیه جوانمردی او در بازی او مربوط می شود. برخلاف دو معیار قبلی، مسی در این بخش امتیاز خوبی از فرانس فوتبال دریافت کرد، اما این موضوع در مورد ۳۰ نامزد لیست نیز صدق می کند. در واقع این معیار توسط فرانس فوتبال برای جلوگیری از قرار گرفتن بازیکنان با تصویر منفی در لیست نامزدها و در نتیجه تاثیر منفی آن بر ارزش مراسم اهدای توپ طلا مورد توجه قرار می گیرد.

به این ترتیب مهم ترین تغییر در معیارهای فرانس فوتبال حذف عامل «حرفه بازی و تجربه» برای انتخاب نامزدها است که فهرست نامزدها را از انحصار تعداد مشخصی از بازیکنان خارج می کند.

انتهای پیام/