معرفی یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی دنیا برای لینوکس


اخبار هیجان انگیز برای کاربران لینوکس نشان می دهد که نسخه بعدی هسته لینوکس پشتیبانی از زبان برنامه نویسی محبوب Rust را برای این سیستم عامل به ارمغان خواهد آورد.

لینوس تروالدز، خالق لینوکس، طبق گزارش ها درخواست های اضافه کردن زبان برنامه نویسی Rust به سیستم عامل لینوکس را پذیرفته است.

بر این اساس شاهد اضافه شدن این زبان برنامه نویسی از نسخه ۶.۱ هسته لینوکس خواهیم بود. ایده اصلی بازنویسی کل هسته لینوکس با Rust نیست، بلکه بهینه سازی پایه کد C فعلی این سیستم عامل با استفاده از اجزای زبان Rust است. این به میزان زیادی احتمال خطاهای حافظه منجر به خرابی سیستم را کاهش می دهد.

البته مهم این است که هسته لینوکس شماره ۶.۰ چند هفته پیش منتشر شد و به همین دلیل به نظر نمی رسد در مدت زمان کوتاهی شاهد عرضه لینوکس ۶.۱ باشیم.

بر اساس نظرسنجی ها مشخص است که جاوا اسکریپت محبوب ترین زبان برنامه نویسی است، اما توسعه دهندگان Rust با دستمزد تقریبی ۹۰۰۰۰ دلاری خود یک جامعه بزرگ ایجاد می کنند.

به همین دلیل درخواست افزودن این زبان به لینوکس به صورت جمعی شکل گرفت. شایان ذکر است که شرکای اصلی اعلام کرده اند که به طور رسمی با Rust کار می کنند، از جمله گوگل، اندروید و لینوکس.

منبع: ایتنا