معترضان الجزایری مکرون را محاصره کردند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از TRT، ساکنان اوران الجزایر در سفر امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه به این شهر تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، در ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شد، در حالی که معترضان شعار «زنده باد الجزایر» سر می دادند، محافظان مکرون به سرعت او را سوار خودرو کردند.

در همین حال در پی این اعتراضات، رئیس جمهور فرانسه مجبور شد سفر خود را کوتاه کند.

لازم به ذکر است رئیس جمهور فرانسه از روز پنجشنبه سفر سه روزه خود به الجزایر را آغاز و با عبدالمجید تبون رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.

رئیس جمهور فرانسه نیز روابط کشورش با الجزایر را قوی و مبتنی بر احترام متقابل خواند و گفت: این روابط باید به دور از سوء تفاهم باشد.

احزاب الجزایری همچنین با ورود خاخام اعظم یهودیان فرانسه به عنوان بخشی از هیئت همراه امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه مخالفت کردند.

طرف های الجزایری در این تماس تاکید کردند که خاخام اعظم فرانسه به دلیل مواضع ضد فلسطینی خود نباید وارد الجزایر شود.

این طرف ها در تماس خود نسبت به خطر همراهی خاخام یهودی در سوء استفاده از سفرهای دیپلماتیک هشدار داده و بر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

کاخ الیزه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه به منظور بهبود روابط تیره بین دو کشور به الجزایر سفر خواهد کرد.

کابینه رئیس جمهور فرانسه در این باره اعلام کرد: امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه به منظور بهبود روابط سرد شده پاریس و الجزایر به الجزایر سفر خواهد کرد.