مسکو نسبت به قطع کامل روابط با آمریکا هشدار داد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، وزارت امور خارجه روسیه روز سه شنبه هشدار داد که اگر مقامات آمریکا به راه خود ادامه دهند و روسیه را به عنوان کشور حامی تروریسم معرفی کنند، احتمالا این اقدام به فروپاشی کامل روابط دیپلماتیک منجر خواهد شد. . بین دو کشور. شد.

در این رابطه «مریم زاخارووا“، گوینده وزارت امور خارجه روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: “اگر مقامات واشنگتن تصمیم بگیرند که هرگونه تعامل با مسکو را به طور کامل متوقف کنند، ما می توانیم حتی با این شرایط به سفر خود ادامه دهیم.”

ایده اضافه کردن نام روسیه به لیست سیاه حامیان تروریسم توسط برخی قانونگذاران مانند سن لیندسی گراهام آگاه است و شامل یک قطعنامه است غیر اتهامی از وزارت خارجه آمریکا می خواهد که چنین اقدامی را انجام دهد. این قطعنامه هفته گذشته در مجلس سنا تصویب شد.

از سوی دیگر، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان به شدت از این اقدام حمایت می کند.

زاخارووا وی در همین راستا با اشاره به سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان علیرغم هشدارهای چین، خاطرنشان کرد: امیدوارم رئیس مجلس نمایندگان به زودی به محل اقامت خود بازگردد و با مردمی که در این زمینه حضور دارند گفتگو کند. حداقل به چگونگی کارکرد دیپلماسی و نام بردن از روسیه علاقه مند هستند. در مورد حمایت از تروریسم صحبت کنید.”

بر اساس گزارش ها، آنتونی چشمک زدنوزیر امور خارجه آمریکا در مقابل خواسته های کنگره و ولادیمیر زلینسکیگفت: رئیس جمهور اوکراین به حمله بلند شد حامی تروریسم در برابر روسیه مقاومت کرد. در همین راستا، کاخ سفید معتقد است که چنین اقدامی هیچ اثر عملی در رابطه با تحریم هایی که آمریکا آماده اعمال آن علیه روسیه است، نخواهد داشت.

زاخارووا وی همچنین در سخنرانی خود گفت که اگر آمریکا روسیه را به عنوان کشور حامی تروریسم معرفی کند، این اقدام برای هر دو کشور خواهد بود. نقطه برگشت ناپذیر خواهد بود. او گفت که این خواسته‌ها نشانه ضعف آمریکاست، زیرا واشنگتن دیگر در موقعیتی نیست که به سادگی ملت دشمن خود را وادار به تسلیم کند.