مروری بر برنامه ها و فعالیت های حج و اربعین امسال – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، در جلسه هیئت مدیره بعثه که امروز به ریاست خجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد. . و سرپرست زائران ایرانی، معاونین فرهنگی و بین المللی بعثه مقام معظم رهبری برنامه ها و فعالیت های انجام شده در حج تمتع امسال را مورد بحث و بررسی قرار دادند و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین از برنامه ها و اقدامات انجام شده در ارتباط با اربعین خبر داد. . مراسم سال ۱۴۰۱

حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در گزارشی خواستار حضور فعالتر معاونین و نهادهای رهبری در برنامه های ایام اربعین و تشکیل کمیته های فرهنگی در اربعین شد. استان های سراسر کشور گام مهمی در جهت برنامه ریزی و ورود به عرصه های جدید برای برگزاری مراسم اربعین هر چه می گوید بهتر است.

وی با بیان توافقات انجام شده با استانداران برای برگزاری مراسم زیارت اربعین، قرائت زیارت اربعین در زندان ها و ارائه خدمات بهداشتی به زندانیان، استقرار مبلغان در موکب ها، حمایت از زائران و ترانزیت خارجی، فعالیت های قرآنی و رسانه ای و برگزاری شب شعر گفت: : هجدهم صفر همایش مقاومت و اربعین به همراه اتحادیه دانشگاهیان عراق در کربلا برگزار می شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین با اشاره به اینکه پس از شیوع ویروس کرونا در سال جاری حضور گسترده زائران خارجی در مراسم اربعین خواهد بود، خواستار نقش معاونین و معاونان و معاونت های حج و زیارت شد. ادارات مختلف مأموریت در حمایت از برنامه ریزی های صورت گرفته در کمیته فرهنگی و آموزش و پرورش اربعین شدند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب تاکید کرد: باید از حضور قاریان اعزامی به مراسم اربعین به نحو احسن استفاده شود و معاونت بین الملل بعثه فردی را برای نظارت مستمر بر مسائل مربوط به این حوزه در طول سال در ارتباط تعیین کند. به کمیته فرهنگی آموزشی اربعین.

در گزارش‌های معاونت بین‌المللی و فرهنگی بعثه، گزیده‌ای از فعالیت‌های تبلیغی و هیئت علمی بعثه و فعالیت‌های فرهنگی از قبیل حلقه‌های مردم و معرفت، دعای کمیل و ندبه، مدینه و باکی آمده است. مراسم و جلسات ویژه ای با اهل سنت، دانشگاهیان و جوانان برگزار می شود. ، فرهیختگان و … و نماینده خادم حج و زیارت از حاضران خواست گزارش های مربوط به حوزه خود را در اسرع وقت تکمیل و ارسال کنند تا مشکلات احتمالی بررسی و در برنامه ریزی حج آینده مورد توجه قرار گیرد.