مالکان قیمت آپارتمان ها را افزایش ندهند/ بیایید با هم انصاف داشته باشیم


به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، آیت الله سیدمصطفی موسوی اصفهانی در خطبه های سیاسی نماز جمعه این هفته با بیان اینکه مسئله غدیر مبنای عاشورا، امامت و مکتب شیعه اثنی عشری است، اظهار داشت: روز عاشورا و امامت و مذهب شیعه اثنی عشری، غدیر خم است. پیامبر اکرم اسلام را هدف تبلیغ آن قرار داد. .

وی با بیان اینکه سخنان پیامبر اسلام الزام آور است افزود: غدیر یک امر استدلالی است و علامه امینی عمر خود را صرف استدلال در کتاب غدیر کردند.

امام جمعه موقت همدان در غدیر با بیان اینکه ولایت به معنای شرعی و عرفی است، تصریح کرد: ولایت فقیه از ثمرات غدیر است و امامان معصوم فرمودند در زمان غیبت به فقیهان مراجعه کنیم. پس غدیر باید هر چه بیشتر محترم شمرده شود، تغذیه و جشن گرفته شود

وی با بیان اینکه قانون اساسی ما تنها قانون اساسی مبتنی بر غدیر است، ادامه داد: در روز غدیر هر تاجری باید پرچم شادی را بر درب محل کار خود برافراشته و در ایام عزاداری و جشن از آن استفاده کند.

موسوی اصفهانی در ادامه به هفته رعایت حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: در زمان رضاشاه ملعون در مسجد گوهرشاد افرادی که به بی حجابی سرکشی می کردند تیرباران شدند و معلوم نیست چند نفر کشته شدند. در مورد قرآن، مکتب تشیع و دین اسلام.

وی با اشاره به اینکه حجاب تنها مختص شیعیان نیست، بلکه یک مسئله اسلامی است، افزود: امام راحل اصل حجاب را از ضروریات دین می دانند.

امام جماعت موقت همدان در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم ایجاد منابع ثابت انفاق برای امور خیریه تاکید کرد و گفت: افرادی که از جانب خداوند مال زیادی به آنها داده شده است، اموال خود را وقف یک امر خیر کنند. باری برای آخرت خواهد بود.

وی با بیان اینکه افرادی که تمکن مالی دارند برای درآمد پایدار به حوزه های علمیه، دارلائثم ها، مراکز درمانی و سایر کارهای خیر املاک اهدا کنند، ادامه داد: لزومی ندارد در کنار مسجد حسینیه ای بسازند که در فلان مکان قابل استفاده باشد. محل. زمان سال البته کسی مخالف ساخت حسینیه نیست. اما حسینیه باید برای مردم لازم باشد و از آن استفاده کنند.

موسوی اصفهانی خاطرنشان کرد: وقتی حوزه علمیه باشد، هر روز قرآن در آن خوانده و مطالعه می شود و مبلغ دین خدا در آن تربیت می شود، بنابراین منابع پایدار لازم است و ثواب او نیز به واقفان می رسد.

وی در ادامه سخنان خود بیمه را لازمه آینده هر فردی دانست و گفت: افرادی که واجد شرایط هستند باید بیمه شوند.

امام جمعه موقت همدان با اشاره به اینکه سربازی در نظام جمهوری اسلامی یک افتخار است، تصریح کرد: سرباز در جمهوری اسلامی سرباز امام زمان (عج) است و از مرزهایی دفاع می کند که پاسداری از آن پاسداری از کشور است. افتخار و استقلال، نیروهای مختلف نظامی و در این راه خدمت می کنند.

وی با بیان اینکه افرادی که وارد حوزه علمیه می شوند برکات مختلفی برای کشور اسلامی دارند، تصریح کرد: طلاب در بخش های مختلف جامعه از دانشگاه تا روستا حضور دارند و حافظ اسلام هستند و حوزه های علمیه هم دلیل مادی و هم معنوی است. . منفعت جامعه

موسوی اصفهانی همچنین به موضوع گرانی اجاره بها اشاره کرد و گفت: افرادی که به فکر گران شدن خانه هستند، قیمت اجاره بها را افزایش ندهند و به وضعیت مستاجر توجه کنند و به افزایش قیمت قانونی ۲۵ درصدی رضایت دهند. .

وی با بیان اینکه مستاجرها مسلمان و مردمی هستند و باید حواسمان به آنها باشد، تصریح کرد: امروز از داخل و خارج درگیر جنگ اقتصادی هستیم و دشمن از هر طرف حمله کرده است پس باید رحم کرد، عدالت داشت. و عدالت نسبت به یکدیگر

امام جمعه موقت همدان به اهمیت مبارزه با قاچاق کالا پرداخت و گفت: افرادی که از قاچاق رنج می برند باید توبه کنند و بیشتر به آن دامن نزنند زیرا بیشتر بیکاری ها به دلیل قاچاق و سفرهای بی رویه است و اگر فردی از این دست باشد. کار عقب ننشینید، باید قاطعانه با آن برخورد کنید.

وی گفت: مردم به درآمد حلال راضی باشند و بدانند که خداوند برکت می دهد.

انتهای پیام/۸۹۰۴۰/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید