لیگ ملت های والیبال فرانسه قهرمان شد/ قدرت یانکی ها به قهرمان المپیک نرسید


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دیدار نهایی مسابقات والیبال لیگ ملت های ۲۰۲۲ عصر یکشنبه ۱۱ مردادماه از ساعت ۲۳:۳۰ با جدال تیم های آمریکا و فرانسه در شهر بولونیا آغاز شد.

در این دیدار تیم والیبال فرانسه سه بر دو آمریکا را شکست داد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. شاگردان جان اسپرو در ست های سوم و چهارم این دیدار با نتایج ۲۵ بر ۱۵ و ۲۵ بر ۲۱ پیروز شدند اما در ست های اول، دوم و پنجم با نتایج ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۱۹ و ۱۵ بر ۱۰ مغلوب حریف شدند. به ترتیب

به این ترتیب خروس های اروپا با هدایت مربی جدید خود آندره آ جیانی سومین مدال خود را در چهارمین دوره لیگ ملت ها کسب کردند تا برتری خود را در این رقابت ها به حریفان جهانی ثابت کنند.

آروین انگاپت از فرانسه با ۱۸ امتیاز و راسل با ۱۷ امتیاز در تیم آمریکا بهترین گلزن این بازی شدند.

تیم ملی فرانسه در سال ۲۰۱۸ در اولین دوره لیگ ملت ها به مقام نایب قهرمانی رسید، در سال ۲۰۲۱ (دوره سوم) مدال برنز و امسال (۲۰۲۲) با کسب این عنوان هر سه رنگ. مدال از جامعه ملل در خزانه محترم است.

تیم والیبال آمریکا که در سال ۲۰۱۸ سوم و نایب قهرمان لیگ ملت های ۲۰۱۹ شد، در سال ۲۰۲۲ دوباره نایب قهرمان شد تا یانکی ها را در شکار جام و مدال طلا نگه دارد.

تیم ملی لهستان در دیدار رده بندی موفق شد با نتیجه ۳ بر صفر ایتالیا میزبان مرحله نهایی را شکست دهد و به مقام سوم دست یابد.

رده بندی نهایی لیگ ملت های ۲۰۲۲ در گروه مردان به شرح زیر است:

۱- فرانسه
۲- آمریکا
۳- لهستان
۴- ایتالیا
۵- ژاپن
۶- برزیل
۷- ایران
۸- هلند
۹- آرژانتین
۱۰- اسلوونی
۱۱- صربستان
۱۲- آلمان
۱۳- چین
۱۴- بلغارستان
۱۵- کانادا
۱۶- استرالیا

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید