قیمت خرید دام از عشایر استان تهران اصلاح می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محسن منصوری صبح شنبه در جلسه شورای عشایر استان تهران با حضور پاپی زاده رئیس سازمان امور عشایر، نمایندگان پاکدشت، فیروزکو و دماوند در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد. مدیران کل ستادی استان و مدیران اجرایی استان تهران. وی با اشاره به عزم دولت برای رسیدگی به مسائل و مشکلات عشایر گفت: حضور امروز من در این منطقه ابتدا برای قدردانی از زحمات این قشر ارزشمند و همچنین احترام به فرهنگ اصیل و رشادت عشایر و ثانیا مشکلات عشایر تهران در حال بررسی است.

وی ادامه داد: همه باید برای ادامه زندگی عشایری تلاش کنیم و در این راستا تلاش می کنیم تا حد امکان مشکلات این قشر برطرف شود و ابتدا مسائل اقتصادی عشایر حل شود.

استاندار تهران گفت: در خصوص اصلاح قیمت خرید دام البته گلایه هایی از عشایر بود که در تلاش هستیم برای خرید دام از عشایر به قیمت عادلانه و عادلانه ای برسیم و با توجه به اینکه قیمت ها به عهده استان ها گذاشته شده است. ما باید نظر بدهیم عشایر استانی را فراهم کنید.

منصوری با اشاره به لزوم انجام تعهدات انجمن حمایت از امور دام تاکید کرد: خرید دام از عشایر باید با پرداخت به موقع خسارت به آنها همراه باشد، همچنین یکی از ظرفیت های مهم این منطقه حوزه گردشگری است که باید تدوین طرح مناسب گردشگری در این منطقه عملیاتی شود.

وی افزود: در چهار محور از جمله شهرهای پردیس و پاکدشت مشکلات جاده ای وجود دارد که معاون فرماندار شهرستان برای رفع مشکلات پیگیر این موضوع است.

استاندار تهران همچنین در خصوص آبرسانی به عشایر، تقویت مجتمع پزشکی، هماهنگی اورژانس، هماهنگی تعریف خطوط تردد هوایی اضطراری، افزایش سهمیه آرد برای عشایر دستورات لازم را صادر کرد. عشایر و امنیت آب آنها حقوق.

منصوری همچنین با اشاره به اینکه توزیع منابع عشایری به صورت ۱۰۰ درصد نقدی انجام شد، گفت: عرصه هایی برای عرضه مستقیم دام عشایری اختصاص می یابد.