فعالیت ۳۵۳ ۱ کانون فرهنگی هنری مساجد فارس در عزاداری حسینی


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حجت الاسلام حسین امیدی در این نشست خبری ضمن تشریح ویژه برنامه های ماه محرم اظهار داشت: کانون های مساجد با برافراشتن پرچم ها و پوشیدن لباس مشکی در مساجد، برنامه های محرم را آغاز کردند. . و خیابان های اطراف و مراسم با دعوت است.در کانون های فرهنگی هنری مساجد و هیئت های مذهبی سخنرانان استانی و کشوری برای تبیین قیام حسینی و بیان اهداف قیام امام حسین (ع) برگزار می شود. .

وی افزود: بیش از یک هزار و ۳۵۳ کانون فرهنگی هنری مساجد استان فارس همزمان با فرارسیدن ماه محرم الحرام با عشق به شهدای کربلا و به صورت خودجوش مراسم عزاداری محرم را برگزار می کنند که همه ساله با استقبال شیفتگان خمیس روبرو می شود. قرار می دهد آل عبا (ع).

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس افزود: ارسال پیام های ویژه ایام محرم و اطلاع رسانی مراسم و برنامه های ویژه این ایام از طریق سایت ستاد هماهنگی و کانال های اختصاصی در پیام رسان ها و مجازی. شبکه ها و اعضای مساجد و اعضای کانون های فرهنگی به شرکت در برنامه های محرم تشویق می شوند.

حجت الاسلام امید از اجرای مسابقات فرهنگی هنری ویژه محرم خبر داد و گفت: اطلاعات دریافتی و گزارش های دریافتی از روابط عمومی ستاد هماهنگی حاکی از آن است که کانون های مساجد استان برنامه هایی از جمله بازدید و بازدید دارند. تجلیل از جانبازان غمگین و پیر غلامان امام حسین (ع). مسابقات فرهنگی و هنری، حفظ زیارت عاشورا، برپایی نمایشگاه کتاب و پوستر با موضوع محرم و عاشورا، تهیه و توزیع ویژه نامه ها و پوسترها، روضه خوانی، محافل قرآنی، ختم صلوات و قرآن و روضه خوانی تا آخر ماه صفر برنامه هایشان را گذاشتند.

وی برپایی حلقه های پایان نامه خوانی را از برنامه های برجسته کانون های مساجد فارس در ماه محرم دانست و افزود: اقامه نماز ظهر تاسوعا و عاشورا همزمان با اذان و در ایام عزاداری برپایی خیمه های عزاداری حسینی با همت کانون های مساجد شهرستان ها و اجرای ویژه برنامه های امر به معروف و نهی از منکر در هفته احیای این فریضه ها در ماه محرم از دیگر برنامه هاست.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس از دیگر برنامه های کانون های مساجد در ماه محرم، برگزاری مسابقه دلنوشته، نذر خون، موکب ها و ایستگاه های پیشواز، محافل قرآنی و مراسم زیارت عاشورا است. ، جلسات برای بهبود بینش و فرمانداران. .شمرده شد

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید