فرماندار جوانان و آگاهی کلید تبدیل تهدیدها به فرصتجنگ نیابتی هشت ساله دشمنان اسلام و انقلاب علیه ملت مسلمان ایران یکی از بزرگترین تهدیدات رژیم بود که اکثر کشورهای جهان در اجرای آن نقش داشتند. اما به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی، این تهدید به دلیل سه عنصری که دیروز، امروز و فردا برای کشور فرصت های زیادی ایجاد کرده است، به فرصتی بزرگ تبدیل شده است. این سه عنصر عبارتند از قدرت و اقتدار انقلاب، رهبری امام (ره) و ویژگی های مردم ایران که به اشکال مختلف ظاهر شد.
با بررسی دلایل و چگونگی تأثیرگذاری این سه عنصر مهم در تبدیل تهدید جنگ به فرصت، می توان به وجود مؤلفه هایی مانند حکومت داری، بصیرت و حضور جوانان اشاره کرد که در واقع منشأ قدرت و قدرت است. عناصر فوق
الف) ولایتمداری که بدون آن نه انقلاب قدرت لازم را پیدا می کرد و نه رهبری گسترش لازم برای فرماندهی را پیدا می کرد. ویژگی های منحصر به فرد مردم ایران نیز ریشه در باورهای ناب و ولایی آنان داشت.
ب) حضور جوانان در قدرت تحرک و سرعت پیشرفت انقلاب مؤثر بود و این امید امام (ره) به آنها بود و حرف اول را در ظهور و تجلی قدرت می زد. از مردم
ج) علم، شعور و بصیرت مردم و جوانان ایران، انقلاب اسلامی را به سوی اهداف و آرمان های اصیل خود رهنمون شد، همچنین کمک رهبری و دفاع از حق مؤثر بود و به مردم در تشخیص حق کمک کرد. . و باطل و از حق حمایت کن، نکن اگر بصیرت مردم در آن روزهای سخت و سالهای سخت نبود، غلبه بر آن شرایط ممکن نبود.
بدون شک رهبری مردم و جوانان، دانش و بصیرت آنان، همان گونه که تهدید دشمن را در جنگ سخت و فیزیکی به فرصت تبدیل کرد، جنگ ترکیبی کنونی نیز می تواند آن را به فرصتی برای اقشار نرم و نرم تبدیل کند. شناختی بعد و در بعد بی ثباتی و جنبش های ضد امنیتی.
جنگ ترکیبی امروز به ویژه در شرایط بی ثبات کننده کنونی که به بهانه درگذشت مهسا امینی اما با هدف براندازی، توهین به مقدسات و تخریب اموال عمومی صورت گرفت، فرصتی برای چنگ زدن به رهبری شده است. جوانان. و دانش و آگاهی خود را افزایش دهند. علت نامگذاری سومین روز از هفته دفاع مقدس با عنوان «ولایت گرایی، جوانان و علم و دانش» بر همین اساس است. شعاری که تحقق آن در مقابله با جنگ شناختی دشمن و تحریف روایات نهفته است. همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی، رساندن حقایق دفاع مقدس به جوانان را وظیفه همگان دانستند و فرمودند: «باید کاری کنیم که نسل امروز هم آن حادثه را بشناسد و ببیند و بشناسد. این انتظاری است که من از خودم و دیگران در این زمینه دارم.
معظم له در ارائه حقایق دفاع مقدس به نکات بسیار مهمی اشاره کردند که برخی از آنها عبارتند از:
۱- اینکه در این هشت سال تمام قدرت های جهانی با ما جنگیدند، جنگ ما یک جنگ بین المللی بود. یک روز این را می گفتیم؛ امروز خودشان این حرف ها را می زنند. امروز خودشان اسناد را منتشر می کنند و مردم اعترافاتشان را می بینند، اسنادشان را می بینند. [لذا]حرف و ادعای ما ثابت است.
۲- حقیقت بعدی این است که حمله نظامی به کشور بعد از انقلاب دور از انتظار نبوده است. حمله آنها به نظام انقلابی امری طبیعی است. چرا؟ چون از انقلاب خیلی عصبانی بودند و این واکنششان به این انقلاب بزرگ بود.
۳- حقیقت دیگری که در آن زمان روشن شد این بود که پیروزی، پیشرفت، عقب ماندن از دشمن، حفظ کشور با مقاومت حاصل می شود نه با تسلیم. ما این را فهمیدیم؛ این را ملت ایران به دست آورد. این برای ما یک اصل شده است.
۴- اعتماد به نفس ملی حقیقت بعدی بود. وقتی متوجه شدیم که باید مقاومت کنیم، این احساس به اعتماد درونی و عزت نفس منجر شد. یعنی سیاستمداران کشور، عناصر فعال کشور، فعالان فرهنگی کشور، به همه مسائل مختلفی که برای یک کشور پیش می آید، اطمینان پیدا کنند و امنیت پیدا کنند. او همچنین به دشمن آموخت که در محاسبات خود قدرت داخلی ایران را در نظر بگیرد، مقاومت ایران را در نظر بگیرد.