علائم دیابت نوع ۲ – آیا می توانید آنها را تشخیص دهید؟

وقتی بدن نتواند به درستی انسولین بسازد یا از آن استفاده کند، منجر به دیابت نوع ۲ می شود. بدون انسولین، سلول ها برای استفاده از قند در خون مشکل خواهند داشت. در نتیجه، سطح قند خون یا قند خون ممکن است افزایش یابد و منجر به پیش دیابت و در نهایت دیابت نوع ۲ شود. با گذشت زمان، سطح قند خون بالا می تواند باعث آسیب های پایدار در سراسر بدن شود. برخی از دیابتی ها در ابتدا علائم نوع ۲ را به آرامی نشان می دهند، در حالی که برخی دیگر سال ها بدون اینکه خود بدانند مشکلات دیابت دارند. تخمین زده می شود که حدود ۲۴ میلیون نفر در آمریکا مبتلا به دیابت هستند، اما تنها یک چهارم آنها واقعاً آن را می دانند.

یکی از مهم ترین آزمایشات برای دیابتی ها قند خون است. قند خون ناشتا یا FBG برای غربالگری و سپس تشخیص پیش دیابت و دیابت استفاده می شود. به طور کلی، این به عنوان بخشی از یک معاینه فیزیکی منظم انجام می شود، که زمانی توصیه می شود که فرد دارای علائمی است که نشان دهنده دیابت باشد. علاوه بر این، زمانی که فردی با یک بیماری جدی به اورژانس مراجعه می کند، می تواند به طور معمول انجام شود.

معمولاً علائم دیابت نوع ۲ به آرامی و تدریجی ایجاد می شود. در واقع ممکن است برای مدت طولانی به این دیابت مبتلا شوید بدون اینکه حتی از آن اطلاع داشته باشید. در اینجا برخی از نشانه هایی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد:

تکرر ادرار و افزایش تشنگی: وقتی قند اضافی در جریان خون شما جمع می شود، مایعات از بافت ها تخلیه می شود که می تواند منجر به کم آبی بدن شود. به همین دلیل، ممکن است بیش از هر زمان دیگری شروع به نوشیدن و ادرار کنید.

کاهش وزن: حتی اگر برای رفع هوس بیش از حد معمول غذا می خورید، ممکن است در حال از دست دادن چربی باشید. بدون توانایی استفاده از گلوکز، بدن شما از سوخت های جایگزین ذخیره شده در چربی و عضلات استفاده می کند. کالری از دست می رود زیرا گلوکز اضافی از طریق ادرار دفع می شود.

افزایش گرسنگی: وقتی بدن کمبود انسولین دارد، که قند را مستقیماً به سلول‌های شما می‌برد، اندام‌ها و ماهیچه‌ها از انرژی تهی می‌شوند. در نتیجه، این باعث گرسنگی شدید می شود.

خستگی: وقتی سلول های شما فاقد قند هستند، می تواند باعث خستگی و تحریک پذیری شما شود.

نواحی تیره پوست: هنگامی که برخی از افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند، متوجه لکه های تیره، چین های پوستی مخملی و چین های بدن می شوند – به طور کلی روی گردن و زیر بغل. این وضعیت آکانتوز نیگریکانس نامیده می شود که می تواند نشان دهنده مقاومت به انسولین باشد.

تاری دید: زمانی که قند خون شما بسیار بالا باشد، مایع از لنز چشم شما خارج می شود. این می تواند بر توانایی شما برای تمرکز واضح تأثیر بگذارد.

اگر مشکوک به دیابت هستید، باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

رژیم لاغری سریع