ضرورت تشکیل کارگروه تخصصی طراحی سرفصل های تمدن نوین اسلامی در برنامه هفتم


به گزارش خبرنگار پارلمانی فارس، محمدمهدی زاهدی، رئیس فراکسیون مهدویت مجلس شورای اسلامی، امروز در سومین نشست بین المللی فعالان مهدوی، برگزاری این جلسات را مصداق جهاد دانست. آماده برای خورشید ولایت بزرگ.

وی افزود: باید دید این تمدن نوین اسلامی چیست و چه ابعاد و مختصاتی دارد تا راه پیش رو مشخص شود.

زاهدی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در پایان بیانیه گام دوم انقلاب هفت محور را مطرح کردند که مهمترین آنها دانشگاه و پژوهش است و امام عزیزمان نیز دانشگاه را مایه تحول می دانند. .

رئیس فراکسیون مهدویت مجلس گفت: هفت محوری که در بیانیه گام دوم انقلاب ترسیم شده است باید در هندسه این تمدن نوین اسلامی مشخص شود و محور اصلی این هفت محور دانشگاه است.

وی گفت: بنابراین دانشگاه باید به طراحی تمدن نوین اسلامی کمک کند و مختصات آن را به خوبی تعریف کند.

نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در گام بعدی همه کارگزاران نظام اسلامی باید در ساخت این تمدن نوین اسلامی مشارکت داشته باشند.

زاهدی تاکید کرد: علاوه بر دانشگاه، سمینارها نیز باید در طراحی این تمدن نوین اسلامی نقش داشته باشند. اینجاست که تحقیقات ضروری به خصوص در علوم انسانی مطرح می شود.

رئیس فراکسیون مهدویت مجلس شورای اسلامی بر لزوم هم افزایی دولت و مجلس در تدوین و بازنگری برنامه هفتم توسعه تاکید کرد و گفت: تمدن نوین اسلامی را طراحی کنید.

زاهدی خاطرنشان کرد: لازم است گروه کاری برای رسیدگی به این موضوعات در برنامه هفتم توسعه باید تیم های تخصصی از دولت، مجلس و دانشگاه ها تشکیل شود تا بتوانیم با حکمرانی خوب به مرحله شکل گیری تمدن نوین اسلامی نزدیک شویم.

انتهای، آخر پیام/
این را برای یک صفحه جلد پیشنهاد دهید