صندوق های کرز الحسنه بستری برای بانکداری ویژه انقلاب اسلامی – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر ، سردار زهرعی پیش از ظهر چهارشنبه در کارگاه بسیج سازندگی استان یزد اظهار داشت: آمادگی داریم سهمیه قیر استان یزد را به دلیل سیل اخیر و خسارات وارده به راه های روستایی حداقل تا دو برابر افزایش دهیم. یزد سهمیه پنل های خورشیدی در یزد را دو برابر می کند.

وی بیان کرد: مقرر شده است دو اردوی جهادی تجهیز شود که سایر گروه های جهادی را نیز در آنها ساماندهی کنند تا در عملیات ها و حوادث مختلف مانند سیل و زلزله به همه گروه ها نرسیم.

رئیس بسیج سازندگی کشور با تاکید بر لزوم تداوم مساعدت های مومنانه گفت: طی چند روز آینده سری جدید کمک های مؤمنانه به ارتش استان یزد انجام می شود و کمک های دستگاه های اجرایی نیز می باشد. در این مهم است. با توجه به اینکه باید بپذیریم بخشی از جامعه آسیب دیده اند و این اقدام برای آنها ضروری است و رهبر معظم انقلاب نیز بر اجرا و تداوم این کمک ها تاکید دارند.

زهرعی با بیان اینکه بسیج در راستای آموزش نیروهای انقلابی در عرصه های مختلف با دولت همکاری می کند، گفت: علاوه بر کمک بسیج در سازندگی بسیج استان یزد از استاندار یزد می خواهیم تجهیزات و ماشین آلات مهندسی را در اختیار بسیج سازندگی قرار دهد. و می توان از هر ردیف اعتباری که در سازمان برنامه بودجه استان موجود است در بسیج سازندگی کمک کرد.

وی با بیان اینکه از سال گذشته ساخت دهکده های اقتصاد مقاومتی آغاز شده است ادامه داد: کارگاه های کوچکی در استان برای ایجاد اشتغال ایجاد می شود که بازار آن در دل این روستاهای اقتصاد مقاومتی فراهم می شود و آمادگی داریم. برای ارائه لیدرهای کارگری که آنها را در سراسر کشور برای استان فعال کردیم بیایید یزد را فعال کنیم و محصولات استان یزد را گروه بندی و برندسازی کنیم.

وی با بیان اینکه باید از فناوری ویژه انقلاب خود پیروی کنیم، اربعین حسینی و سرود سلام سردار را ویژه این انقلاب دانست و افزود: در اقتصاد مقاومتی، سرمایه های کرز الحسنه و خلقت نیازمند اتفاقاتی از این دست هستیم. صنایع تبدیلی می تواند بستری برای بانکداری اسلامی خاص باشد. انقلابی باشد که از نوع بانکداری فعلی نباشد.