صنایع دستی هامین می تواند زمینه ساز تولید باشد


به گزارش خبرگزاری فارس، مریم جلالی خمین در سفر امروز رئیس جمهور به استان مرکزی در خمین اظهار داشت: گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی باید در کنار هم قرار گیرند و برای رفع چالش های پیش روی صنایع دستی و گردشگری حرکت کنند.

وی افزود: در بخش صنایع دستی وجود قلعه ها در شهرستان خمین می تواند به یک کارگاه تولیدی تبدیل شود تا به اقتصاد و تولید کمک کند که می تواند کمک کند. اولویت باید حفظ صنعت باشد.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور ادامه داد: صنایع دستی به سرعت تولید می شود اما گردشگری نیاز به زیرساخت ها و میراث فرهنگی دارد که بسیار پرهزینه و نیازمند حفاظت است، این فضا باید به عنوان یک همگرایی در سند توسعه دانشگاه اختصاص داده است که با تعیین مدیر پروژه می توانید از این اعتبارات و اعتبارات برای حفظ و نگهداری سنگ نگاره ها از طریق دانشگاه استفاده کنید.

حمید کمانکش فرماندار خمین گفت: برجسته ترین پژوهشگر سنگ نگاره از شهرستان خمین است که سنگ نگاره ها، بیت امام، دستکندها، قلعه سالار محتشم و طبیعت بکر و دست نخورده، سد خاکی، رودخانه های فصلی از زیباترین آنهاست. مکان های دیدنی در شهرستان خمین.

وی افزود: یکی از محورهای توسعه در همین که بیشترین ظرفیت را دارد، محور گردشگری است، ظرفیت گردشگری مستلزم توسعه راه و آسفالت جاده است که در سفر ریاست جمهوری بودجه های خوبی در پروژه راه تصمیم گیری شد. و هر وقت اعلام شود در زمینه زیرساخت های جاده ای اتفاقاتی می افتد خوب است.

کمانکش افزود: در محور گردشگری نگاه جامع به طرح جامع نیاز است و اعتبار خاصی می طلبد و خمین یکی از محورهای ویژه استان است که باید در این زمینه کار ویژه ای انجام شود.

مراسم غبار روبی از قبور شهدا، دیدار با خانواده شهدا، بازدید از قلعه سالار محتشم خمین، بازدید از کارگاه صنایع دستی اسفنجی، قلعه تاریخی میشیگان، قلعه وکیل اراک، بازدید سفر به خانه قنبری در اراک و حضور در شورای اداری از دیگر برنامه های مقام معظم رهبری است.وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در سفر به خمین و اراک است.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید