سیلی دیپلماتیک به مستکبرانسخنرانی آیت الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان در مقر سازمان ملل در نیویورک و برافراشتن تصویر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با تاکید بر پیگیری عاملان و قاتلان ترور وی با استقبال بسیاری از کاربران مواجه شد. در شبکه های اجتماعی و کاربران نیز نام سردار سلیمانی را در شبکه های اجتماعی مطرح کردند. همچنین کاربران به تحلیل متن سخنان آیت الله رئیسی پرداختند. آنها اذعان داشتند که متن سخنرانی جامع و کامل است و برخی دیگر معتقد بودند که رئیس جمهور می توانست بیشتر به پایبندی ایران به برجام و نقض این توافق توسط آمریکایی ها اشاره کند، البته نمونه هایی از این موضوع در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل وجود داشت. رئیس جمهور. در ادامه قسمت هایی از واکنش کاربران را مرور کردیم.

محمد رستم پور:
نکات سخنان رئیس جمهور در سازمان ملل: جملات کوتاه، استفاده از تصویر، سخنان روایی، سخن گفتن از موضع بالا، پاسخ به شبهات، حقوق بشر، استفاده از آمار، تکیه بر اختلافات داخلی دشمن آمریکا و اسرائیل. جهت دهی ذهن مخاطب به موضوع امروز ایران یعنی توافق هسته ای، شماره گذاری مواضع.
کبری آسوپار:
دیپلماسی انقلابی می تواند روزی نفی شکنجه پهلوی را زیر پای یک ملت در سازمان ملل نشان دهد و روز دیگر عکس قهرمانی را که آمریکا را در خاک آمریکا کشت و خواستار محاکمه قاتلانش شود. اکنون دیپلمات ها و سواد رسانه ای باید تأثیر این دو چارچوب را در بیان حقیقت بررسی کنند.
مهدی قاسم زاده:
سخنرانی تقریباً جامع و کامل در اولین حضور و سخنرانی در سازمان ملل. از یادآوری معیارهای دوگانه غربی ها در موضوع حقوق بشر و تاکید بر اجرای عدالت و محاکمه همه فرماندهان و خادمین شهادت حاج قاسم تا یادآوری ناکامی های قبلی آمریکا و تاخیرهای کنونی در برجام. موضوع و تاکید بر جهت گیری و تداوم آن توسط کشورمان بدون توجه به نتیجه مذاکرات. #خدایا بهت قدرت بده
احد میرزایی:
سخنرانی آیت‌الله رئیسی در سازمان ملل جامع و مصداق‌های خوبی بود، اما به نظر من می‌توان به پایبندی ایران به برجام و نقض توافق آمریکا به نمونه‌های زیادی اشاره کرد. آپلود عکس سردار سلیمانی هم با موفقیت انجام شد…
علی نادری:
سخنرانی رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد یکی از سخنرانی های پرمخاطب این دوره است. سکوتی که در این جلسه حاکم شد، فوق‌العاده بود و در همین لحظه رئیس‌جمهور با اشاره به جنایت آمریکا علیه شهید سلیمانی، عکس خود را بلند کرد و خواستار محاکمه عاملان این ترور جنایتکارانه شد.
کمال لطفی:
بعد از همه کشتارها و تهدیدهای آقای رئیسی توسط قاتلان منافق و کاباره خوانان، ایشان پس از سخنرانی در سازمان ملل به سمت هتل رفتند، اما در اقامتگاه اثری از این فخرفروشان نبود. جنسیت های اصلی جرات رویارویی با این مرد را ندارند، بعد برخی آنها را تشویق به براندازی کردند!
محمد ایمانی:
خوش آمدید آقای رئیسی! انتقام از فرماندهان و عاملان ترور سردار سلیمانی محفوظ است، اما بهتر از این نیست که به رژیم استکبار و منافق که ناجوانمردانه «فرمانده مبارزه با تروریسم در قلب خاورمیانه» را به شهادت رساند، سیلی بزنیم. در فرودگاه بغداد آمریکا دوباره بد اخلاق شده است و این شرم برای همیشه بر سر رهبران کاخ سفید خواهد بود. سناتور آمریکایی کریس مورفی وقتی در ۱۴ دسامبر ۲۰۱۸ (پس از کشته شدن سردار سلیمانی) گفت: “سردار سلیمانی به عنوان یک شهید می تواند برای آمریکا بسیار خطرناک تر باشد.” سوالی که باید از خود بپرسیم این است که آیا او در زمان زنده بودن خطرناکتر بود یا اکنون که مرده است؟