سوگیری بایدن علیه نویسنده هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه آلیوم، «که بایدن«رئیس جمهور آمریکا توسط «سلمان رشدی» نویسنده حمله به فضای مقدس پیامبر اسلام.پ) پشتیبانی

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور آمریکا بدون پرداختن به توهین های این نویسنده مرتد به فضای مقدس پیامبر عظیم الشأن اسلام.پ) که خشم همه مسلمانان جهان را برانگیخت، سلمان رشدی را به قول خودش به خاطر «سکوت نکردن و ترساندن از ارعاب» تحسین کرد.

بایدن وی همچنین مدعی شد که همه آمریکایی ها و همه مردم جهان برای سلامتی سلمان رشدی دعا می کنند.

لازم به ذکر است که رسانه های آمریکایی شامگاه جمعه گزارش دادند که «سلمان رشدی» نویسنده مرتد کتاب توهین آمیز و جنجالی «آیات شیطانی» در یک مرکز آموزشی به نام «Chautauqua“در غرب نیویورک، مردی ناشناس مورد حمله قرار گرفت و تحت عمل جراحی به دلیل جراحات چاقو در گلو و شکم خود قرار گرفت.

چند ساعت بعد پلیس نیویورک هویت مهاجم را اعلام کرد. به گفته پلیس، این فرد «رهبر» است. باراننامیده می شود

همانطور که رسانه های آمریکایی به نقل از مقامات پلیس گفتند، هادی باران، ۲۴ ساله است و در ایالت کالیفرنیا به دنیا آمده است، اما اخیرا به ایالت نیوجرسی نقل مکان کرده است. آخرین آدرس منزل او در “فرویو“در شهر”برگننیوجرسی و ماموران اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (اف ب آه تو) پس از این حادثه برای تحقیقات بیشتر وارد منزل وی شدند. به گزارش NYPD، باران گواهینامه رانندگی جعلی هم به همراه داشت.

رسانه های غربی گزارش دادند که مهاجم سلمان رشدی، نویسنده یاغی کتاب آیات شیطانی، روز شنبه به تلاش برای قتل درجه دو متهم شد.