سرویس شیشه اتومبیل


به گزارش وانانیوز،

ورود شیشه به صنعت خودرو تا حد زیادی به دلیل ایجاد ایمنی سرنشینان خودروها در برابر تصادفات و صدمات است. شیشه خودرو یکی از مهمترین قطعات خودرو است که طبق روش تولید به عنوان شیشه جلو و عایق صدا و نور عمل می کند. این قطعه کاربردی با توجه به کاربرد آن در اشکال و اندازه های مختلف در انواع مختلف تولید می شود.

نقش شیشه ماشین

در قدیم و ساخت ماشین های اولیه فقط شیشه به عنوان سپر جلو استفاده می شد. اما امروزه با توجه به طراحی های متفاوت خودرو، استفاده از شیشه به عنوان یک عضو مهم اجتناب ناپذیر است. از این رو در هر دو قسمت جلو و عقب و همچنین درهای خودرو، شیشه های جلو به عنوان عایق حرارتی برای محافظت در برابر سرما و گرما، عایق صدا برای کاهش انتقال صدا در کابین، شیشه جلو برای جلوگیری از برخورد باد با راننده و سرنشین جلو به ویژه در سرعت های بالا و همچنین از جان افراد داخل کابین محافظت می کند. برای تصادفات استفاده می شود

انواع شیشه ماشین

فرآیند ساخت و طراحی شیشه خودرو برای قطعات مختلف متفاوت است. برای ایجاد ایمنی بیشتر در جلو خودرو از PV نوع B یا شیشه سکوریت لمینت استفاده می شود در حالی که در قسمت عقب و کناری خودرو معمولا شیشه سکوریت قرار می گیرد.

  1. شیشه لمینت

شیشه های لمینت برای افزایش ضریب ایمنی و حفظ جان مسافران از دو لایه شیشه دور سطح شیشه اصلی استفاده می کنند. از طرفی در اکثر تصادفات و حوادثی که رخ می دهد بیشترین آسیب به شیشه جلو خودرو وارد می شود.

تکنولوژی به کار رفته در تولید شیشه های لمینت از ریزش و تکه تکه شدن شیشه ماشین در اثر نیروی خارجی یا فشار ناشی از یکپارچگی بین اجزای شیشه جلوگیری می کند. علاوه بر این، به عنوان یک عایق صدا برای کاهش انتقال صدای فرکانس بالا عالی عمل می کند. از دیگر ویژگی های آن می توان به جلوگیری از ورود اشعه ماوراء بنفش خورشید به داخل خودرو (در صورت خورشیدی بودن شیشه) و همچنین قابلیت تعمیر ترک خوردگی خودرو اشاره کرد.

  1. شیشه ی حرارت دیده

شیشه بکار رفته در قسمت عقب و بغل از نوع شیشه محافظ (نشکن) انتخاب شده است، زیرا در صورت خطر نمی تواند آسیب جدی به افراد داخل کابین وارد کند. البته برخی از خودروسازان به جای سکوریت برای شیشه های جانبی از شیشه های لمینت استفاده می کنند. مانند ولوو xc90

به طور کلی شیشه سکوریت پس از شکل گیری و برش با خنک شدن تا دمای ۶۰۰ تا ۸۰۰ درجه سانتیگراد گرم می شود و در طول فرآیند به سرعت سرد می شود. این امر باعث افزایش پنج تا ده برابری سختی و مقاومت شیشه می شود. علاوه بر این، ضربه ناشی از خنک شدن سریع باعث می شود که بدون لبه تیز و تیز در اثر ضربه، به قطعات کوچک تبدیل شود که این امر باعث کاهش صدمات وارده به مسافران می شود.

  1. شیشه انعکاسی

شیشه انعکاسی نوع دیگری از شیشه های خودرو است که بیشتر در اتومبیل های تشریفاتی و مسابقه ای استفاده می شود. از جمله ویژگی های این نوع شیشه می توان به ایجاد ظاهر زیبای خودرو، محافظت از قطعات و افراد داخل کابین در برابر نور خورشید با جلوگیری از ورود اشعه ماوراء بنفش به داخل خودرو و همچنین ورود نور سایر خودروها به داخل خودرو اشاره کرد. . در شب نقل شده. در برخی موارد از امنیت برای جلوگیری از دیده شدن در خودرو در ماشین های تشریفاتی و دولتی استفاده می شود.

  1. لیوان دودی

شیشه ماشین دو معنی دارد. از برچسب های شیشه دودی استفاده کنید یا به جای شیشه های ساده، شیشه های دودی قرار دهید.

روند سیگار کشیدن شیشه ماشین یک سری دیگر از شیشه ماشین ایجاد می کند. اگرچه شیشه دودی یکی از گزینه های خودروهای مدرن است، اما همه سازندگان به دلیل گران بودن این کار را انجام نمی دهند.

مردم برای جلوگیری از ورود اشعه ماوراء بنفش خورشید به داخل کابین به ویژه در مناطق جنوبی کشور از روش شیشه دودی استفاده می کنند. استفاده از برچسب های تیره به صورت دستی به کیفیت لیبل بستگی دارد تا از ایجاد حباب روی شیشه جلوگیری شود.

نکات مهم در تعمیر شیشه خودرو

شیشه جلو در معرض آسیب، ترک و شکستگی در اثر ضربه، فشار و نیروی خارجی، برخورد اجسامی مانند سنگ است. تعمیر شیشه خودرو به معنای تعویض یا تعمیر ترک ها و شکستگی ها برای جلوگیری از پیشرفت آن است.

در برخی موارد، به عنوان تعمیر خوردگی شیشه یا ترک های ماشین را تعمیر کنید با استفاده از تکنیک های پیشرفته مانند لیزر می توان آن را حذف کرد. از طرفی اگر آسیب به حدی باشد که قابل ترمیم نباشد باید برای دیدن راننده آن را تعویض کرد.

در هنگام خرید باید علاوه بر در نظر گرفتن قیمت شیشه خودرو، شکل و ابعاد آن را نیز در نظر بگیرید. علاوه بر این وجود علامت استاندارد ایمنی و سلامت شیشه را تایید می کند که باید مورد توجه قرار گیرد.

راه دیگر برای جلوگیری از گسترش ترک یا شکستگی، جلوگیری از حرکت خودرو و تعمیر شیشه خودرو در محل است که ممکن است بهترین راه برای جلوگیری از تعویض باشد.

آخرین کلمه

از شیشه خودرو برای جداسازی داخل کابین و بیرون خودرو به قسمت های مختلف آن استفاده می شود. استفاده از انواع مختلف در اشکال و اندازه های متناسب با درب و جلو و عقب خودرو می تواند به محافظت از راننده و سرنشینان در برابر گرما، باران، سرما، برف و نور خورشید کمک کند.

پرشین خودرو گلس یکی از بهترین ها در زمینه فروش و تعمیر شیشه خودرو می باشد. اگر می خواهید شیشه ماشین را دود کنید یا ترک های آن را تعمیر کنید، می توانید تنها با یک تماس از خدمات آن به صورت حضوری و موبایلی استفاده کنید.