ساپینتو به استقلال کمک می کند


به گزارش وانانیوز،

ایناهین بیانی در خصوص انتخاب ریکاردو ساپینتو به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال استقلال گفت: پس از اتفاقاتی که افتاد، مشخص بود که باید گزینه خارجی انتخاب شود. او بیوگرافی خوب و قابل اعتمادی دارد اما مهمتر از همه این است که هیچ شناختی از فوتبال ما ندارد.

وی افزود: مدیریت باشگاه باید افرادی را انتخاب کند که می دانند این مربی در اسرع وقت سر کار می آید و در کنار خود قرار می دهد. او مردم را نمی شناسد و با فوتبال ما آشنا نیست. بنابراین مهمترین چالش استقلال در حال حاضر همین موضوع است و باید به او کمک کند تا تیم مدیریتی باشگاه را ببندد.

پیشکسوت استقلال با بیان اینکه این مربی در تیم ستارگان پرتغالی مهاجم بود و با توجه به سبکی که در تیم های قبلی داشت، می توان امیدوار بود در فصل جدید لیگ برتر استقلال هجومی داشته باشیم؟در آینده متوجه می شویم. اما در وهله اول باشگاه باید اسکلت سال قبل را حفظ کند و جایگزین کسانی شود که می روند. یک مربی هر چقدر هم که رزومه خوبی داشته باشد، اگر ابزارش را نداشته باشد چه کاری می تواند انجام دهد؟ پس شاید استقلال امسال با این مربی کار سختی داشته باشد. ابزار کار و پخش کننده های مهم.

وی افزود: قطعا به استقلال کمک می کند تا تهاجمی شود. طبق بیوگرافی او مربی عملی است اما باید خود را با فرهنگ ما تطبیق دهد و سریعتر با خودش سازگار شود. بعد از آن باید ابزارش، بازیکن را به او بدهیم و منتظر او باشیم. امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد. اگر ابزار را به او بدهیم صددرصد می توانیم به استقلال هجومی امیدوار باشیم.

در بیانیه ای درباره رفتار احساسی ساپینتو که می تواند برای استقلالی ها در طول مسابقات دردسرساز شود، آمده است: هنوز زود است که درباره این مسائل صحبت کنیم. این را باید در آینده و از نزدیک ببینیم، اما فرهنگ کشورشان با فرهنگ فرقی ندارد. بنابراین فکر می کنم می توان آن را به سرعت با فرهنگ ما تطبیق داد. شناخت سریعتر بازیکنان و محیط کارشان مهم است. هواداران صبر دارند. زمان می برد تا ساپینتو با فرهنگ، بازیکنان و فوتبال ما آشنا شود. از آنها می خواهم صبور باشند.

انتهای پیام/