سازگاری ویندوز 11: بررسی کنید آیا رایانه شما الزامات مایکروسافت را برآورده می کند یا خیر


microsoft-surface-laptop-4-2021-004

مایکروسافت ویندوز 10 را در چند سال آینده متوقف می کند ، بنابراین مهم است که مطمئن شوید دستگاه شما با ویندوز 11 سازگار است.

سارا تیو / CNET

ویندوز 11 هفته گذشته کاهش یافت (این کامل ما است) بررسی ویندوز 11) و با سوالات مهم سازگاری همراه است. از زمانی که مایکروسافت آن را رونمایی کرد ، مسئله سازگاری در ذهن بسیاری از کاربران رایانه های شخصی بوده است ارتقاء مهم سیستم عامل ویندوز برای اولین بار در شش سال تابستان. با توجه به پست وبلاگ شرکت ، خوشبختانه ویندوز 11 باید با اکثر رایانه های شخصی کار کند. با این حال ، هر چند تاریخ انتشار ویندوز 11 سرانجام ، دستگاه های سازگار هنوز نیازی به ارتقا ندارند – مایکروسافت می گوید باید تا اواسط سال 2022 منتظر بمانید تا ویندوز 11 را بارگیری و نصب کنیدبه

ابزار مایکروسافت برای تعیین سازگاری دستگاه – برنامه بررسی سلامت رایانه – هر چند آزاردهنده است ، مانند زمانی که مایکروسافت اولین بار ویندوز 11 را اعلام کرد ، نبود (گزارش شد که اطلاعات کافی در مورد علت عملکرد دستگاه خود در اختیار مردم قرار نمی دهد. ناسازگار) ، بنابراین شرکت به طور موقت برنامه را حذف کرد. اما آزمایشات سلامت مایکروسافت رایانه در حال حاضر دوباره آنلاین و منظم است. این برنامه به شما می گوید که آیا کامپیوتر شما نیاز به اجرای ویندوز 11 دارد – و اگر رایانه شما این کار را نمی کند ، ابزار دلیل آن را به شما می گوید و پیوندهایی برای پشتیبانی بیشتر ارائه دهید.


در حال بازی:
این را ببینید:

ویندوز 11: آیا کامپیوتر شما می تواند اجرا شود؟ چی…


3:43

اما این تنها راه بررسی سازگاری دستگاه شما با به روز رسانی رایگان ویندوز 11 نیست. گزینه های کامل خود را برای بررسی سازگاری دستگاه Windows 11 بخوانید. تاریخ انتشار ویندوز 11 سرانجام در اینجا (با این حال ، به یاد داشته باشید خواهد بود قرارگیری به سبک چن) ، ایده خوبی است که کامپیوتر خود را بررسی کنید. اگر دستگاه شما شرایط لازم را ندارد ، ممکن است لازم باشد این کار را انجام دهید کامپیوتر خود را تا سال 2025 تعویض کنید آ مایکروسافت ویندوز 10 را متوقف می کند در سالهای زیادی در کنار یخبندان.

بیشتر بخوانید: آیا باید یک لپ تاپ ویندوزی بخرید یا منتظر ویندوز 11 باشید؟

گزینه 1: از برنامه Microsoft PC Health استفاده کنید تا ببینید آیا رایانه شما دارای ویندوز 11 است یا خیر

این مراحل را دنبال کنید تا ببینید آیا رایانه شما الزامات سیستم ویندوز 11 را برآورده می کند یا خیر.

1به Microsoft Health Health Checkup را بارگیری کنید. فایل را باز کنید ، با شرایط خدمات موافقت کرده و کلیک کنید نصببه مطمئن شوید که کادر تأیید علامت خورده است ، Open PC Health Check را باز کرده و کلیک کنید تمام کنیدبه

pc-health-check

اگر دستگاه شما با Windows 11 سازگار نیست ، پس از اجرای برنامه به روز شده Microsoft PC Health Check ، این را خواهید دید.

مایکروسافت

2به زیرنویس اصلی برنامه می گوید: “سلامت فوری کامپیوتر”. در بالا ، یک کادر محاوره ای نوشته شده است ، “توصیه می شود ویندوز 11.” کلیک کنید اکنون بررسی کنیدبه

اگر دستگاه شما سازگار نیست ، پیامی دریافت خواهید کرد که می گوید “این دستگاه در حال حاضر الزامات ویندوز 11 را برآورده نمی کند، “اطلاعات بیشتر در زیر.

اگر دستگاه شما سازگار است ، می توانید این کار را انجام دهید به روز رسانی ویندوز 11 را به صورت رایگان بارگیری کنیدبه مالک تاریخ انتشار ویندوز 11 5 اکتبر است، اما مایکروسافت دائماً در حال طراحی مجدد است و بسیاری از دستگاه ها تا سال 2022 شاهد ارتقا نخواهند بود.

گزینه 2: برنامه WhyNotWin11 را امتحان کنید تا سازگاری ویندوز 11 را بررسی کنید

یک برنامه منبع باز به نام WhyNotWin11 یک جایگزین عالی برای برنامه های سلامتی رایانه است. برنامه Github ، که توسط توسعه دهنده غیر مایکروسافت ایجاد شده است ، دارای رابط کاربری دوستانه است ، اما باید اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهد و در مورد مسائل احتمالی سازگاری جزئیات بیشتری ارائه دهد. در اینجا اطلاعات بیشتری از TechRadar در مورد نحوه استفاده از آن برای تعیین سازگاری دستگاه خود با ویندوز 11 آورده شده است.

گزینه 3: لیست مشخصات سیستم Microsoft را برای Windows 11 بررسی کنید

برای تعیین اینکه آیا رایانه فعلی شما قادر به اجرای ویندوز 11 است یا خیر ، می توانید موارد خاص این سیستم را بررسی کنید در وب سایت مایکروسافت یا در جدول زیر. اگر دستگاه شما سازگار است ، می توانید این کار را انجام دهید به روز رسانی ویندوز 11 را به صورت رایگان بارگیری کنید وقتی مجبور است بدهد.

سیستم مورد نیاز برای استفاده از ویندوز 11 چیست؟

این هست لیست کامل سیستم مورد نیاز برای ویندوز 11، شامل حداقل 4 گیگابایت رم ، 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی و صفحه نمایش 720p بزرگتر از 9 اینچ عرض.

الزامات ویندوز 11

خاص

تقاضا

فرآوری شده

1 گیگاهرتز یا سریعتر با 2 یا بیشتر هسته در پردازنده یا تراشه سازگار 64 بیتی

رم

4 گیگابایت

ذخیره سازی

دستگاه ذخیره سازی 64 گیگابایت یا بیشتر

سیستم عامل سیستم

UEFI ، می تواند کفش ایمنی بپوشد

TPM

ماژول پلت فرم مورد اعتماد (TPM) نسخه 2.0

کارت گرافیک

سازگار با DirectX 12 یا بالاتر با درایور WDDM 2.0

صفحه نمایش

صفحه نمایش HD (720p) بزرگتر از 9 اینچ ، 8 بیت در هر کانال رنگی است

اتصال به اینترنت و حساب مایکروسافت

برای Windows 11 نسخه اصلی: اتصال به اینترنت ؛ حساب Microsoft برای تکمیل راه اندازی دستگاه برای اولین بار. برای همه نسخه های ویندوز 11: دسترسی به اینترنت برای انجام به روز رسانی و بارگیری و استفاده از ویژگی های خاص ؛ مایکروسافت برخی از ویژگی ها را حساب می کند


در حال بازی:
این را ببینید:

7 نحوه گرفتن اسکرین شات در ویندوز 11


3:54

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *