سازمان خودگردان خواستار توقف حفاری در مسجدالاقصی شد – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری وفا فلسطین، وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از جامعه جهانی خواست رژیم صهیونیستی را برای توقف حفاری در مسجد الاقصی و یهودی سازی این مکان مقدس اسلامی تحت فشار قرار دهند. . .

وزارت امور خارجه سازمان خودگردان این هفته با صدور بیانیه ای جامعه جهانی و سازمان های بین المللی را مسئول حفاری های رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی دانست و تاکید کرد که این سازمان ها نباید در برابر اقدامات تل آویو سکوت کنند و بی تفاوت باشند.

وزارت امور خارجه سازمان خودگردان تاکید کرد: این کاوش‌ها با هدف تخریب پایه‌های مسجدالاقصی و تحریف آثار باستانی داخلی و خارجی این مکان مقدس بر اساس روایت‌های رژیم اشغالگر انجام می‌شود. خطر برای مسجد الاقصی

این سازمان خودگردان همچنین مخالفت مقامات رژیم صهیونیستی و تاخیر آنها در پاسخ به درخواست های اداره اوقاف اسلامی برای بازرسی از اطراف مسجدالاقصی را محکوم کرد.

وزارت امور خارجه سازمان‌های خودگردان رژیم صهیونیستی را مسئول کامل و مستقیم حفاری‌ها در مسجدالاقصی می‌داند و نسبت به تهدیدها و تلاش‌ها برای تغییر ماهیت تاریخی و قانونی این مسجد هشدار داد.

بر این اساس سازمان خودگردان حملات مکرر و روزانه شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی و منطقه آن را محکوم کرد و هدف از این حملات را تجزیه زمانی و مکانی این مسجد دانست.

صهیونیست ها با ادعاهای واهی و ساختگی سعی در تخریب مسجد الاقصی و ایجاد بنای فرضی معبد سلیمان بر ویرانه های قبله اول دارند. صهیونیست ها که هیچ ارتباط تاریخی با سرزمین فلسطین ندارند با ساختن چنین بناهایی که نداشتند سعی در تحریف تاریخ و جعل اسناد برای خود دارند.

در ماه های اخیر حملات گروه های شهرک نشین صهیونیست به مسجد الاقصی در تلاش برای رسیدن به این هدف افزایش یافته است، اما مردم فلسطین و گروه های مقاومت هشدارهای جدی به رژیم صهیونیستی داده اند.