ساخت مراکز علمی یک درمان پشتیبان پایدار برای آیت الله ناصری است


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسینعلی حاجیدلیقانی عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی و نماینده مردم برهر، شاهین شهر و میم در شورای اسلامی در پیامی به مناسبت درگذشت آیت الله آیت اللهی نوشت: ناصری: عالم وارسته و فقیه عصمت و طهارت اهل بیت (علیهم السلام) حاج شیخ محمد ناصری دولت آبادی (رحمه الله) که از گنجینه های فکری و معنوی استان اصفهان و از ذخایر بود. علمای معروف دارالمومنین ضایعه جبران ناپذیری است.

وی در این پیام خاطرنشان کرد: زهد و تقوا، تربیت اخلاقی طلاب، تبیین معارف اسلامی و ترویج فرهنگ مهدوی از ویژگی‌های بارز این فقیه وارسته و علاقه بی‌نظیر ایشان به ساحت مقدس حضرت بقیه‌الله‌علیه‌السلام بود. اعظم (اروحناله الفداء) ویژگی بارز او بود. گمان بر این بود که توجه به مردم و تلاش برای رفع مشکلات آنان موجب عاطفه و ارادت خیل عظیم مؤمنان به آنان می شود و تأسیس مراکز علمی و پزشکی و منافع عمومی ذخیره ای پایدار برای آن عالم پرهیزگار خواهد بود.

همچنین عباس مقتدایی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و رئیس مجمع نمایندگان شهر اصفهان در شورای اسلامی در پیامی نوشت: خبر تاسف بار درگذشت متقیان. عالم و زاهد، حضرت آیت الله ناصری (رحمت الله علیه) موجی از اندوه برای ملت قدرشناس ایران است.» اسلام و دیگر کشورهای مسلمان این واقعه را برای نشان دادن مرتبه قامت، عرفان و عظمت عبادت به وجود آورده اند. از یک شخص که زندگی پربار خود را در راه هدایت و پیشرفت مردم از یک سو و خودسازی و تهذیب نفس از سوی دیگر به کار گرفت.

اینک مفهوم حکیمانه «ایزا متالعلم تلم فی الاسلام، تلما لائصدا شی» به وضوح درک می شود و قطعا خدمات ماندگار آن عالم جلیل القدر در زمینه های مختلف آموزشی و تربیتی، گستره وسیعی دارد. که تنها به یک شهر یا کشور محدود نمی شود، بلکه به عنوان خیریه های مستمر اسیر می شوند.

انتهای پیام/۳۶۴۹/الف/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید