رونوشت ۲۴۵ قانون در حوزه صنایع و معادن/سند توسعه صنعتی فاقد ضمانت اجرا می باشد.


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، مصطفی طاهری در دیدار با فعالان اقتصادی و بازرگانان زنجانی اظهار داشت: با توجه به تنوع زیاد صنایع، ابتدا باید نظرات فعالان آن حوزه در تصمیم گیری ها گرفته شود و سپس تصمیم گیری شود. باید تصمیم لازم اتخاذ شود که سند توسعه صنعتی در کشور ما خلأ جدی است، چون ضمانت اجرایی لازم را ندارد و جامع و کامل نیست، باید هر چه سریعتر اقدامات لازم برای سرمایه گذاران این صنعت انجام شود. ، به ویژه صنایع. راندن اتفاق خواهد افتاد.

رئیس کمیسیون صنعت، معدن و تجارت شورای اسلامی از لغو ۲۴۵ قانون در حوزه صنایع و معادن خبر داد و افزود: در مرحله اول ۲۴۵ قانون شناسایی شده که با توجه به قدمت قوانین. و ارجاعات به صفر می رسد و در فاز بعدی به ناهماهنگی ها و قوانین تکراری می پردازیم تا از میزان قوانین مربوط به صنعت کاسته شود.

طاهری با اشاره به لزوم توجه جدی به بعد نظارتی خاطرنشان کرد: بنابراین در فاز اول نظارت بر قیمت و تولید ۷ صنعت که بیشترین درآمد اقتصادی را دارند مانند صنعت خودرو ضروری است.

در این جلسه محمود ضرابی نایب رئیس اتاق بازرگانی زنجان با تبریک انتخاب نماینده زنجان و طارم در مجلس به عنوان رئیس کمیسیون صنایع و معادن گفت: امیدواریم شاهد مثبت شدن باشیم. نتایج برای توسعه اقتصادی کشور در آینده است.

تصمیم گیری پشت درهای بسته یک آسیب جدی برای اقتصاد است

نایب رئیس اتاق بازرگانی زنجان تصمیم گیری پشت درهای بسته را آسیب جدی برای اقتصاد دانست و افزود: امیدواریم از نظرات کارشناسی بخش خصوصی در تصمیم گیری ها در راستای توسعه اقتصادی استفاده شود. کشور در همه بخش ها

وی با تاکید بر اینکه امروز فعالان اقتصادی با مشکلات عدیده ای مواجه هستند، افزود: برخی از مشکلات مربوط به قوانین دست و پای است. موانع و شایسته است این تصمیمات به نفع بخش خصوصی و تولید و اقتصاد اصلاح شود.

ضرابی به مشکل قانون سخت و زیان آور و مشکلات آتی برای تولید و صنعت اشاره کرد و افزود: متاسفانه این موضوع فقط در ایران به گونه ای اجرا می شود که مشکلاتی را ایجاد کند.

در ادامه این نشست مشکلات مربوط به فعالیت معدنچیان در توسعه و تحقیقات، مشکلات مربوط به معارضان، استخراج و ماشین آلات و مشکلات تعهدات ارزی، مشکلات گمرکی و مواد اولیه، تولید و صادرات، مشکلات سیستم های تولیدکنندگان و … بیان شد. در این دو جلسه پای فعالان اقتصادی استان باز شد.

انتهای، آخر پیام/۷۳۰۰۴
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید