روسیه: سفر نمایندگان اروپایی به اوکراین فایده ای ندارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، نایب رئیس شورای امنیت ملی روسیه سفر مقامات و سیاستمداران اروپایی به اوکراین را بی فایده خواند.

بر اساس این گزارش، «دمیتری مدودف» گفته است که سیاستمداران اروپایی خواهان سفر به کیف هستند اما سود این سفرها صفر است.

وی افزود: رهبران اروپایی بار دیگر به کیف قول خواهند داد که به اتحادیه اروپا بپیوندد و سلاح تهیه کند و به کشورشان بازگردد. آنچه صد سال است که اتفاق افتاده و همه چیز خوب است.

مدودف گفت: «اما این اوکراین را به صلح نزدیک‌تر نمی‌کند و زمان رو به اتمام است.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، اولاف شولز، صدراعظم آلمان و ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا، پیش از این با قطار وارد کیف شده و با ولادیمیر زولنسکی، رئیس جمهور اوکراین دیدار کردند. کلاوس یوهانس رئیس جمهور رومانی نیز وارد کیف شد.

این چهار مقام اروپایی با ورود به کیف، پایتخت اوکراین، با رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی در مقابل مقر او عکس گرفتند.

مکرون در بدو ورود به اوکراین به خبرنگاران گفت: «من با زلنسکی دیدار خواهم کرد و پیام همبستگی اروپایی ها را منتقل خواهم کرد.

پیش از این، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو مدعی شده بود که اعضای این سازمان متعهد هستند تجهیزات نظامی مورد نیاز اوکراین از جمله تسلیحات سنگین و سیستم های دوربرد را در اختیار اوکراین قرار دهند.

مشاور وزیر کشور اوکراین به عنوان یکی از اهداف سفر مقامات اروپایی به کیف از بازگشت این کشور به روند مذاکرات با روسیه خبر داد.