روایت نذری ایثارگرانه رامین راستاد در محرم


به گزارش وانانیوز،

رامین راستاد دیروز ۱۴ شهریور در برنامه نشان ردت حاضر شد و در ۱۸ سالگی با دوستانش درباره تشکیل هیئت صحبت کرد. رشتاد نیز علاقه خود را برای رفتن به کربلا توضیح داد که امام حسین (ع) هنوز از او نپرسیده بود. او احساس می کند که شخصیت خار تنها شخصیتی است که قطب های مثبت و منفی اش در کربلا دیده می شود و به همین دلیل می خواهد نقش خار را بازی کند. در ادامه بخشی از صحبت های رامین راستاد در این برنامه را می خوانید.

رامین رشتاد در ابتدای برنامه «نشانه ارادت» درباره اولین دیدارش با امام حسین (ع) گفت: من هم مثل هر کودک و نوجوان دیگری شور و عشق به ایام محرم داشتم. چند وقت پیش به یکی از دوستانم می گفتم که برای گرفتن پرچم یا کتری دستمان دعوا و دعوا می کردیم. اما در مقطعی این علاقه به یک باور آگاهانه تبدیل می شود. خوشبختانه به دلیل حضور پدر فرهیخته ای در منزل که هر روز حداقل ۴ یا ۵ ساعت درس می خواند، این شانس را داشتم که به صورت کاملا مستند با امام حسین (ع) ملاقات کنم.

مثل هر جوان دیگری به تدریج علاقه ام بیشتر شد و هرگز فراموش نمی کنم، شاید وقتی ۱۸ یا ۱۹ ساله بودم با چند نفر از دوستانم اولین بار تیممان را در حیاط خانه یکی از دوستانم که خاکی بود راه اندازی کردیم. کف. من بسیار خوشحالم که آن تیم همچنان با همان قدرت ایستاده است.”

بازیگر «مثل هیچکس» درباره خاطراتش از تیم توضیح داد: خاطره ای دارم که هر وقت می خواهم آن را بگویم می ترسم. چون با خودم می گویم هیچکس فکر نمی کند که من دوست دارم آواز بخوانم. هر سال ظهر عاشورا پسری را به تیم ما می آوردند که با واکر می آمد و شاید ۹ یا ۱۰ ساله بود. هرگاه او را می دیدم او را به زنجیر می بستم و به یاد امام حسین (ع) می افتادم. شاید سال چهارم یا پنجم بود که دوباره آمد اما بدون واکر آمد و دست مادرش را گرفته بود. من نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده و نمی‌خواهم درباره آنچه اتفاق افتاده قضاوت کنم.

«یک بار شب ها در کارکنان می خوابیدیم تا کار را انجام دهیم. مردی جلوی کارکنان ما بود که محافظ بود و یک روز عصر در پرسنل را باز کرد و آمد تا برایمان چای بیاورد.

پیشنهادات بدون نمایش

بازیگر سریال جرهارت در مورد اینکه چگونه در ماه محرم هرکسی با هر روحیه ای برای امام حسین (ع) کاری انجام می دهد، «فکر می کنی در محرم کسی گرسنه بخوابد؟ ممکن است؟ ۸۰ میلیون وعده غذایی در یک روز خیلی زیاد است. کجای دنیا این اتفاق می افتد؟ کسی که چیزی جز خریدن یک تخم مرغ شربتی برای تهیه شربت و تقسیم کردن ندارد، خداوند به دل او می نگرد. هیچ کس هرگز نخواهد فهمید که او این نذر را داده است. چقدر این رویداد غیر نمایشی جذاب و شیرین است.

بازی به عنوان هار

بازیگر «گذر از پاییز» در پاسخ به این سوال که دوست دارد کدام شخصیت را در واقعه کربلا بازی کند، گفت: فکر می کنم حر. حر را دوست دارم چون تنها شخصیتی است که در کربلا جنسیت مثبت و منفی اش را می بینیم. یعنی ما فقط یک بعد او را نمی بینیم و به همین دلیل شخصیت هار برای من بسیار جذاب است».

می خواهم به نجف و کربلا بروم

در ادامه برنامه بازیگر سریال «تبریز در مه» درباره شوق رفتن به کربلا گفت: تا الان موفق نشده ام به کربلا بروم. دوست دارم کربلا و نجف را ببینم. کربلا و نجف آن جاهایی است که نمی توانی انتخاب کنی و برای رفتن باید انتخاب شوی. من هنوز انتخاب نشده ام، اما مطمئنم که می روم.»

حضرت ابوالفضل (ع) برای ما بسیار معروف است

راستاد همچنین در پاسخ به سوالی درباره ایده کربلا گفت: «کربلا خیلی عجیب است. این خیل عظیم مردمی که برای اربعین به کربلا می روند نشان می دهد که کربلا چه دارد. مگر می شود این همه آدم بدون حادثه راه بروند و سال بعد دوباره راه بروند؟ پس کربلا چیزهای زیادی دارد. آرزوی قلبی من این است که روزی بتوانم به زیارت حرم حضرت ابوالفضل (ع) مشرف شوم. حضرت ابوالفضل (ع) برای ما بسیار با عظمت است و به نظر من همه این شخصیت ها ابرقهرمان هستند و به همین دلیل تاکنون در ذهن ما مانده اند.

بازیگر سریال «نفس غرام» در پاسخ به این سوال که اگر سیدالشهدا ع. او گفت: «در حال حاضر، اگر یک فرد معمولی به من بگوید تو بازیگر خوبی هستی، احساساتی می شوم. آنچه شما می گویید دور از ذهن است.»

رشتاد در پایان برنامه گفت: از شما ممنونم که این فضا را برای من ایجاد کردید تا درباره امام حسین (ع) صحبت کنم. فکر می کردم چون به برنامه مذهبی آمدم نمی توانم خودم باشم اما این اولین برنامه ای است که خودم بودم. امیدوارم این برنامه بهانه ای باشد تا امام حسین (ع) از من بخواهد به کربلا بروم.»

نشان ارادت به تهیه کنندگی پوژان هدایتی، اجرای حسین متولیان و کارگردانی محمدعلی بای از شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت ۱۷:۱۵ روی آنتن شبکه دو می رود و تکرار همان روز حوالی نیمه شب خواهد بود.