رقم قرارداد دستیار برزیلی یحیی مشخص شد


به گزارش وانانیوز،

پس از جدایی دستیار اول یحیی گل محمدی، مرد اول پرسپولیس ابتدا قصد داشت به جای حمید مطهری از یک مربی ایرانی در کادر فنی استفاده کند اما پس از پاسخ منفی مجتبی حسینی به وی، یحیی گل محمدی تصمیم گرفت یک مربی خارجی را به عنوان مربی استخدام کند. مربی. طراح و مربی این تیم را به نیمکت پرسپولیس اضافه کرد.

البته در این میان اسامی مربیان ایرانی مانند; محمد نصرتی، رضا جباری، رضا شاهرودی، ادموند بزیک و … شنیده می شد اما تنها گزینه ایرانی حمید مطهری سرمربی پیکان بود که به پرسپولیسی ها پاسخ منفی داد.

بر این اساس یحیی در مذاکراتی که با مدیران پرسپولیس انجام داد بر جذب مربی خارجی اصرار داشت و از نظر او جذب یک مربی خارجی مناسب می توانست از نگرانی ها و مشکلات سرمربی سرخ پوشان بکاهد. “در پازل تیم تاکتیکی. گل محمدی معتقد بود دو مربی خارجی در کادرفنی حضور دارند اما مذاکرات باشگاه پرسپولیس با آنها به دلیل دستمزد بالا و عدم توافق مالی به سرانجام نرسید.

در نهایت اسمار لوس ویرا از برزیل به عنوان دستیار یحیی گل محمدی انتخاب شد. سرمربی برزیلی جدید پرسپولیس بیشتر در رده جوانان فعالیت می کرد تا اینکه پس از ۲ سال حضور در تیم زیر ۲۰ سال کورینتیانس، در فصل ۱۳۹۶-۱۳۹۷ دستیار مربی شد.

اسمار ویرا در سال ۲۰۱۹ هدایت گوارانی و ویتوریا را بر عهده داشت و در سال ۲۰۲۰ به عنوان دستیار به اینتر رفت و تا پایان فصل ۲۰۲۱ در این تیم ماند. او در ابتدای فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲ مدیریت سیانورته را بر عهده گرفت. تیمی که در لیگ برتر برزیل حضور ندارد و در لیگ دسته اول ایالت پارانا برزیل بازی می کند.

در مجموع، ورا در اینتر به عنوان دستیار بهتر از سایر تیم ها عمل کرد. شاید خیلی ها بپرسند یحیی گل محمدی دستیار برزیلی چقدر برای پرسپولیس هزینه کرد؟

یک منبع موثق نزدیک به باشگاه از پرسپولیس به ما خبر داد که “ویرا” بابت همکاری یک فصل با یحیی گل محمدی ۱۵۰ هزار دلار دریافت می کند!

۱۵۰ هزار دلار برای دستیار اول یحیی گل محمدی برای این بازیکن برزیلی و خارجی بسیار ارزان به نظر می رسد، اما سوال اصلی اینجاست. آیا مربی ارزان قیمت ۱۵۰ هزار دلاری می تواند به یحیی گل محمدی و تیم پرسپولیس کمک کند؟